دوشنبه 1 مهر 1398

۴۰ هزار میلیارد ریال اعتیار ایلام روی کاغذ باقی ماند

استاندار ایلام گفت: 40 هزار میلیارد ریال اعتیار ایلام از دولت گذشته روی کاغذ باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مروارید ظهر سه شنبه در نشست با مسئولان استان ایلام اظهار داشت: دولت نهم و دهم در چهار سفر استانی خود به ایلام 50 هزار میلیارد ریال اعتبار برای استان مصوب کرد که در طول مدت هشت سال تنها 10 هزار میلیارد ریال از آن تامین شد و 40 هزار میلیارد ریال دیگر روی کاغذ باقی ماند.

وی تاکید کرد: باید روی کارهایی حساب باز کرد که به سرانجام برسد و در این راستا بیشتر طرح هایی را در اولویت قرار داد که بیشترین استفاده را برای مردم داشته باشد.

مروارید گفت: در بحث زندگانی و اقتصاد مردم باید کارهای ریشه ای و اشتغالزا در زمینه هایی چون راه روستایی، کشاورزی، آبخیزداری و پمپاژ آب انجام شود.

استاندار ایلام ادامه داد: اگر منطقه آزاد اقتصادی، صنعتی و تجاری مهران اجرایی شود به طور قطع همه استان و واحدهای صنعتی از مزیت های پرشمار آن بهره مند می شوند.

وی بیان داشت: در اعتبارهای شهرستانی اگرچه رقم ها زیاد نیست ولی باید از بودجه های اختصاص یافته به استان نهایت استفاده بهینه را به عمل آورد.

استاندار ایلام تاکید کرد: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید از بودجه های تخصیصی به ایلام با هدف توسعه و آبادانی استان بیشترین و بهترین استفاده را انجام دهند.

مروارید یادآور شد: در نتیجه گفتگوها و رایزنی های مختلف با وزارت راه و شهرسازی، اعتبارهای چشمگیری نیز در این حوزه به استان اختصاص یافت که از جمله شامل طرح توسعه راه های اصلی شامل تونل قلاجه، کبیرکوه و جاده مهران است.

نظرات ارسال نظر