پست‌های مدیریتی ایلام باید به نیروهای بومی واگذار شود

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: در پست های مدیریتی و اجرایی استان ایلام باید از نیروهای بومی استفاده شود.
عمران علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار کرد: بنده تا کنون هیچ فردی را برای هیچ پستی معرفی نکرده ام و امیدواریم که مسئولان نیز بدون توجه به موضوع های رابطه ای با در نظر گرفتن لیاقت و توانایی افراد و نیز بهره گیری از نیروهای توانمند استانی، برای آبادانی ایلام تلاش کنند.
وی افزود: وقتی نیروی بومی توانمندی که می تواند بسیار بهتر از سایر افراد غیر بومی در استان خدمت کند،وجود دارد جای هیچ گونه شکی باقی نمی ماند که از نیروهای غیر بومی استفاده نشود.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب ها و انتصاب های اخیر در پست های مختلف استان ایلام، تصریح کرد: متأسفانه استفاده از نیروهای غیر بومی در بسیاری از پست های مدیریتی در استان ایلام وجود دارد، که این روند باید مورد تجدید نظر قرار بگیرد و از افراد بومی و جوانان نخبه و مدیران باتجربه در پست های مهم و مدیریتی ایلام استفاده کرد.
وی گفت: ما در هیچ زمینه ای از فرد خاصی پشتیبانی نمی کنیم و بدون توجه به جناح گرایی به دنبال راه های رسیدن ایلام به توسعه پایدار هستیم.
علی محمدی عنوان کرد: اگر در استانی برای هر پستی فرد توانمند بومی در آن حوزه وجود نداشت آن گاه باید از افراد غیربومی استفاده کرد.
وی افزود: در هر فضایی چه در فضای مدیریتی کشور، و چه در فضای مدیریتی استان ها و شهرستان باید اصل شایسته سالاری مد نظر باشد و در استان ها باید در مرحله نخست افراد بومی و شایسته ای که دغدغه های مردمی و ولایی دارند برای خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته شوند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در گذشته نیز تذکرهایی را در رابطه با به کار گیری افراد غیر بومی در برخی از پست های ایلام اعلام کرده بودیم، اما متأسفانه این روند همچنان ادامه دارد.
وی گفت: امیدواریم با بررسی و تجدید نظر در رابطه با به کار گیری افراد غیر بومی، شاهد کاهش بیکاری در ایلام، و نیز رسیدن ایلام به توسعه پایدار باشیم.
نظرات ارسال نظر
  • علیدر تاریخ ۲۱ فروردين ۱۳۹۳

    جناب آقای علیمحمدی صحبت هایی که فرمودید متین بوده وخیلی هم منطقی اما سئوال من اینست شما که اینهمه دغدغه نیروهای بومی داری وبه دنبال شایسته سالاری هستی چرا از مدیر ان وکارشناسان غیر بومی سیمان ایلام که مدت بیش از دو سال است بصورت اتوبوسی به سیمان ایلام امدند و باعث بحران در منطقه وایجاد تفرقه وتشنج در میان محلات اطراف کارخانه شده اند حمایت میکنی .ایا این گروه در این مدت تمامی مدیران بومی حذف و اخراج نکردند؟ .ایا خبر نداشتی سابقه کار در سیمان هیچکدام از انها به اندازه نصف سابقه مدیران بومی نبوده .؟ایا چندین بار به حضرتعالی مراجعه نکردند جهت پیگیری اما هربار دست رد برسینه انها زدی؟جناب اقای علیمحمدی مردم به شما رای دادند تا حلال مشکلات انها باشی نه باعث درد سر برای انها . چرا با دکتر شوهانی هم صدا نشدی برای پیگیری اینهمه نیروی اخراجی سیمان ایلام ؟ واعظان که چنین جلوه در محراب و منبر میکنند چون به جای خلوت میروند ان کار دیگر میکنند مشکلی دارم از دانشمند مجلس بازپرس توبه فرمایان خود چرا توبه کمتر میکنند جناب اقای علیمحمدی تا دیر نشده به خود آی وحق کارگران ومدیران بومی اخراجی را به انها برگردانید.

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز