جمعه 9 خرداد 1399

یک میلیون و ۴۶۰ هزار زائر از اماکن مذهبی ایلام دیدن کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری اداره کل اوقاف و امور خیریه ایلام حجت الاسلام ˈمحمد کاروندˈ اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروزی 31 بقعه متبرکه و امامزاده استان ایلام پذیرای زئران نوروزی از سراسر کشور بوده وی آیین های ویژه تحویل سال در 12 بقعه برگزار شد.

وی افزود: پخش بیانات مقام معظم رهبری، قرائت زیارت آل یاسین، دعای فرج، محفل انس با قرآن کریم، سخنرانی روحانیون اعزامی از قم، برپایی خیمه های معرفت و غرفه های پاسخ گویی به سوال های شرعی و احکام زائران، غرفه کودکان و نمایشگاه عرضه محصول های فرهنگی از جمله برنامه های این دستگاه در بقاع و امامزادگان بوده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه ایلام ادامه داد: در این برنامه های 20 روحانی بومی و 34 روحانی و مبلغ دینی غیر بومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان را یاری کردند.

کاروند یادآور شد: بیش از دو هزار و 600 مورد اقلام فرهنگی شامل کتابچه یاس نبوی، بروشور، ادعیه و استفتائات مقام معظم رهبری در میان زائران و گردشگران نوروزی اماکن متبرکه این استان پخش شد.

وی تاکید کرد: همچنین در این ایام یک هزار و 600 خادم ثابت، افتخاری و هیات امنا در بقاع متبرکه به صورت شبانه روزی به زائران خدمت رسانی کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه ایلام اضافه کرد: چاپ و نصب 140 بنر تبلیغاتی و پخش 12 تیزر در خصوص طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه از دیگر برنامه های این اداره کل در این ایام بوده است.

کاروند ادامه داد: خوشبختانه امسال با برنامه های متنوع فرهنگی و عمرانی و ایجاد امکانات رفاهی اجرای طرح آرامش بهاری با استقبال گسترده زوار و گردشگران روبه رو شده است.

نظرات ارسال نظر