شنبه 14 تیر 1399

توسعه پتروشیمی ایلام در چهار سال آینده

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی ایلام با اعلام خبر توسعه این مجتمع گفت: درصدد هستیم تا صنایع مرتبط در حوزه خود را توسعه دهیم.

جواد کمرئی در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز عملیات طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی ایلام در سال جاری گفت: در صورت نبود مشکل کار احداث واحد پلی پروپیلن با ظرفیت تولید 100هزار تن در سال را آغاز می‌کنیم و اجرای واحد دواتیل هگزانول با ظرفیت تولید 100 تا 120 هزار تن در سال نیز شروع می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت واحد اولفین با ظرفیت 460 هزار تن و واحد پلی اتیلن با ظرفیت 300 هزار تن در سال گفت: پتروشیمی ایلام با تکمیل طرح‌های توسعه‌ای سالانه حدود 700 هزار تن خوراک را تصفیه خواهد کرد.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی ایلام در مورد اجرای واحد دو اتیل هگزانول گفت: این واحد براساس برنامه‌ریزی تا 42 ماه آینده تکمیل خواهد شد و به بهره‌برداری می‌رسد.

کمرئی در مورد نیاز پتروشیمی به حمایت دولت نیز گفت: انشاء‌الله نه مثل سه - چهار سال قبل بلکه مانند سال‌های قبل‌تر از صنایع حمایت کنند و تسهیلات در اختیار سرمایه‌گذار بگذارند تا بتوانیم در این استان محروم اشتغالزایی را رونق بخشیم.

وی در پایان با تاکید بر این‌که به حمایت‌های دولت و دولتمردان نیاز است، گفت: اگر این طرح‌ها از حمایت دولتمردان برخوردار نشود به نتیجه نمی‌رسد بنابراین دست نیاز به سمت دولت دراز می‌کنیم و کمک می‌خواهیم.
نظرات ارسال نظر