شنبه 14 تیر 1399

۸۸ هزار نفر از مرز مهران به عراق تردد کردند

فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام گفت: در سال جاری 88 هزار نفر از مرز مهران به عتبات عالیات عراق تردد کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی دولتی صبح یکشنبه در مرز مهران اظهار داشت: تلاش شبانه روزی نیروهای انتظامی در ایام نوروز امسال به کاهش 20 درصدی سرقت در این ایام منجر شده است.

سردار دولتی اظهار داشت: 94 درصد از اموال مسروقه کشف و ضبط شده و میزان تصادفات و جرائم در استان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: این کاهش ها نشانه همراهی مردم با پلیس بوده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

سردار علی دولتی با بیان اینکه با تلاش پلیس و تعامل خوب رانندگان در تعطیلات نوروز امسال، میزان سوانح رانندگی منجر به فوت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از کاهش 23 درصدی فوت شدگان برخوردار شده است، اظهار داشت: با وجود افزایش حجم سفرهای مردمی در ایام نوروز با کاهش حوادث رانندگی در جاده‌های استان ایلام مواجه بوده‌ایم.

این مسئول اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال رشد بسیار خوبی در بحث اعزام زائرین به عتبات عالیات داشتیم.

سردار دولتی ادامه داد: حدود 88 هزار نفر از استان های سراسر کشور از طریق مرز مهران به عتبات عالیات عازم شدند و پرسنل انتظامی و پلیس راه امنیت لازم را برای زائرین فراهم کردند.

در سال 92 ، جمعا تعداد دو میلیون و 205 هزار نفر زائر ایرانی و خارجی عتبات عالیات از طریق مرز مهران به دو کشور ایران و عراق سفر کرده اند.

خروجی بین‌المللی و تجاری مهران در 90 کیلومتری جنوب شهر ایلام قرار دارد و این مرز پس از فروپاشی رژیم سابق عراق در سال 82 دوباره بازگشایی شده و اکنون مورد استقبال زوار و تجار دو کشور ایران اسلامی.  و عراق قرار گرفته است.
نظرات ارسال نظر