متخصصان خشکیدگی درختان بلوط زاگرس به ایلام سفر کردند

 معاون فنی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: با توجه به موضوع خشکیدگی درختان بلوط منطقه زاگرس، دو گروه متشکل از متخصصان، کارشناسان و خبرنگاران از سوی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور در سفری دو روزه به این استان سفر کرده اند.
ˈحجت ا... فتحیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با حضور ˈکامران پورمقدمˈ مدیرکل دفتر امور منابع جنگلی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور ، ˈمنصوره میر ابوالفتحیˈ متخصص بیماری شناسی گیاهی و ˈمنصور عباییˈ حشره شناس، و جمعی از خبرنگاران رسانه های جمعی،وضعیت خشکیدگی جنگل های بلوط و احیای دوباره این جنگل ها در منطقه زاگرس بررسی می شود.
وی افزود: تخصیص اعتبار برای مقابله و کاهش خشکیدگی درختان بلوط و همه گیر کردن اهمیت این موضوع در ابعاد ملی، از اهداف دیگر این سفر است.
فتحی، دلیل انتخاب استان ایلام برای این طرح را اجرای طرح های وسیع ، کارشناسی شده و عملی متعدد در زمینه بیابان زدایی و حفظ جنگل های این استان دانست که به عنوان یک نمونه و الگو برای کل کشور معرفی شده است.
وی بیان کرد: دیدار از جنگل های مناطقی چون انارک ، روستای قبله ، تجریان، پایلوت خشکیدگی تنگه دالاب در نوبت صبح، و دیدار از دو طرح منحصر به فرد توالی جنگل در صالح آباد و طرح جام در شهرستان مهران از برنامه های این هیات است.
معاون فنی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام یادآور شد: برگزاری نشست خبری،تشکیل کارگروه خشکیدگی درختان بلوط با حضور کارشناسان استان های همسایه ایلام، و تشکیل نشست پرسش و پاسخ از برنامه های این هیات در روز دوم سفر به ایلام است.
فتحی گفت:اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام پارسال به عنوان مجری طرح مبارزه با خشکیدگی درختان بلوط کشور برگزیده شد.
به گزارش ایرنا، 642 هزار هکتار از گستره 20 هزار کیلومتر مربعی استان ایلام دارای پوشش جنگلی است که بخش زیادی از این جنگل ها را درختان بلوط تشکیل می دهند. 
نظرات ارسال نظر
  • ونکیدر تاریخ ۲۶ فروردين ۱۳۹۳

    با سلام سایت شما را خیلی دوست دارم همیشه ( به جز چند روزی که ایام عید بود )به روز و منظمه.برای همین هر روز به سایتتون سر می زنم.امیدوارم همیشه اول بمونید و موفق باشید.

    پاسخ به این نظر
  • م.امیدیدر تاریخ ۲۶ فروردين ۱۳۹۳

    با سلام خدمت همه مسئولین محترم از تمامی عزیزانی که مسئولیت سنگین حفظ مراتع و جنگلهای ایلام را بر عهده دارند خواهشمندم تمامی تلاشهای خود را جهت نجات درختان زیبای بلوط معطوف نمایند. با آرزوی داشتن ایلامی قشنگتر از همیشه.....

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز