تلف شدن ۵ گربه‌سان در ایام نوروز در ایلام

رمانده‌ی یگان حفاظت محیط زیست ایلام از تلف شدت 5 عدد گربه‌سانان در ایان نوروز با تصادف خودرو در استان خبر داد.
«عبدالصاحب بازیار» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروز بیش از 64 نفر در قالب 16 اکیپ از مناطق حفاظت شده استان بصورت شبانه‌روزری نگهداری کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در این ایام فقط 2 نفر حین آغاز به شکار دستگیر شده که در قالب تعهد آزاد شدند، افزود: خوشبختانه شکار غیرمجاز در این ایام انجام نشده است.
بازیار ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز 5 مورد از گربه‌سانان با تصادف خودرو تلف شده‌اند که در این راستا از رانندگان خواستاریم در حین برخورد با حیوانات تلاش خود را برای زنده ماندن حیوانات وحشی انجام دهند.
فرمانده‌ی یگان حفاظت محیط زیست ایلام افزود: حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی جز با همکاری مردم، شکارچیان مجاز و دستگاه‌ها میسر نیست که در این زمینه بیش از پیش خواستار همکاری هستیم.
وی ترویج فرهنگ حمایت، نگهداری و احیاء محیط زیست و منابع طبیعی بوسیله مردم را یکی از عوامل بازدارنده در تخریب این ثروت‌ها دانست.
بازیار با بیان اینکه اساس کار ما بر پایه‌ی فرهنگ زیست محیطی و ترویج صیانت از عرصه‌های طبیعی بوسیله‌ی خود مردم شکل گرفته است، تصریح کرد: برخورد مبتنی بر فرهنگ پاسخگویی، تأثیرگذاری بیشتری در مقایسه با زور و اجبار دارد.
نظرات ارسال نظر
  • یدر تاریخ ۲۰ فروردين ۱۳۹۳

    آقای بازیار خسته نباشید خواهشا آمار اشتباه ندهید

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -3روز