پس از ماه‌ها انتظار؛ برف به ایلام هم سلام کرد

م، استان ايلام با وجود قرار گرفتن در منطقه زاگرس غربي كه از لحاظ آب و هوايي جزو مناطق نيمه سردسير كشور قرار دارد اما در سال‌هاي اخير به ويژه سه سال گذشته ميزان بارش‌هاي برف در اين استان به شدت كاهش يافته است. 
اين رويداد تلخ سبب كاهش منابع آبي و خشكيده شدن بسياري از چشمه‌هاي و رودخانه‌هاي پر آب استان ايلام شده است. 
اما امروز مردم استان ايلام بار ديگر به ياد سال‌هاي گذشته شاهد بارش شديد برف در بيشتر مناطق مركزي و شمالي استان ايلام شدند. 
به گزارش خبرنگاران فارس از استان ايلام، بارش برف از امروز صبح در بيشتر مناطق استان از جمله شهرستان‌هاي ايلام، ايوان، شيروان چرداول و ... آغاز شده است. 
در حال حاضر نيز اين بارش‌ها با قوت بيشتري ادامه داشته و در صورت استمرار بارش‌ها دماي استان ايلام در بيشتر مناطق كاهش چشمگيري خواهد يافت. 
مديركل هواشناسي استان ايلام پيرامون بار‌ش‌هاي زمستانه گفت: بررسي نقشه‌هاي هواشناسي، تصاوير ماهواره‌اي و مدل‌هاي هواشناسي بيانگر استقرار يك سامانه بارش‌زا به استان ايلام است. 
غلامرضا حسني‌غربا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: اين سامانه از دو روز گذشته به سمت مرزهاي غربي كشور جمهوري اسلامي از جمله استان ايلام ورود يافته است. 
اين مسئول اضافه كرد: بر اين اساس از اوايل وقت امروز چهارشنبه در اغلب استان ايلام بارش برف و باران روي داده است. 
حسني‌غربا تصريح كرد: افزون بر پيش‌بيني بارش برف و باران، كاهش دماي هوا در بيشتر مناطق به ويژه مناطق سردسيرتر دور از انتظار نخواهد بود. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 13روز