دوشنبه 18 آذر 1398

تردد در محورهای برفگیر ایلام بدون زنجیر چرخ غیرممکن است

فرمانده پليس‌راه استان ايلام گفت: تردد در محورهاي برفگير استان ايلام بدون زنجير چرخ غيرممكن است.
فضل‌الله شيري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: با شروع بارش شديد برف تيم‌هاي گشتي پليس‌راه در محورهاي ارتباطي ايلام به ويژه مناطق برفگير و سخت‌گذر مستقر شدند. 
وي ادامه داد: افزون بر اين نيروهاي راهداري و امداد جاده‌اي و ... نيز در محورهاي مواصلاتي استان ايلام به ويژه در مناطق سخت‌گذر و برف‌گير مستقر شدند. 
اين فرمانده انتظامي اضافه كرد: اداره راه و ترابري استان ايلام با استقرار در محورهاي مواصلاتي و اجراي عمليات برفروبي تردد در اين محورها را فعال كرده است. 
شيري تصريح كرد: در حال حاضر نيز 18 گروه پليس‌راه در محورهاي مواصلاتي استان ايلام مستقر بوده و بر تردد خودروهاي نظارت كامل دارند. 
فرمانده پليس‌راه نيروي انتظامي استان ايلام، از آن دسته از مالكان خودروهايي كه قصد عبور از گردنه‌هاي سخت‌گذر استان از جمله رنو، كبيركوه و قلاجه را دارند خواست وسايط نقليه خود را به وسايط گرمايشي و ايمني به ويژه تجهيزات زمستانه مجهز كنند. 
اين فرمانده انتظامي اضافه كرد: در غير اين‌صورت از تردد خودروهاي فاقد تجهيزات زمستاني مانند زنجير چرخ، برف‌پاكن و ... توسط نيروهاي پليس‌راه جلوگيري مي‌شود. 
وي ادامه داد: مراعات مقررات راهنمايي و رانندگي از سوي رانندگان وسايط نقليه تضمين كننده سفرهاي برون و درون شهري است. 
شيري تصريح كرد: هرچه ميزان مراعات قوانين راهنمايي و رانندگي از سوي رانندگان وسايط نقليه بيشتر شود از بروز سوانح دلخراش رانندگي جلوگيري شده و از ميزان آن نيز كاسته مي‌شود. 
فرمانده پليس‌راه استان ايلام گفت: در 24 ساعت گذشته تردد در محورهاي ارتباطي استان ايلام بدون هيچ مشكلي ادامه دارد. 
وي ادامه داد: تا اين لحظه گزارشي در خصوص بروز سوانح رانندگي در محورهاي ارتباطي استان ايلام دريافت نشده است. 
بارش برف از ساعات اوليه امروز چهارشنبه در بيشتر مناطق استان ايلام آغاز شده و اكنون با شدت بيشتري ادامه دارد. 
اكنون در فواصل استان‌هاي ايلام، خوزستان، كرمانشاه و لرستان يك هزارو 500 كيلومتر راه اصلي وجود دارد. 
نظرات ارسال نظر