شنبه 9 فروردین 1399

احداث شهرک صنعتی مشترک بین ایلام و کشور عراق

مجتبي اعلايي ديروز در نشست بررسي ايجاد شهرك صنعتي مشترك با كشور عراق در مرز مهران گفت:احداث شهرك صنعتي مشترك با كشور عراق از مصوبه هاي ارزشمند سفرهاي استاني هيات دولت به اين استان است.
وي افزود:استان ايلام اين ظرفيت را دارد كه به عنوان كريدور تجاري، اقتصادي از شرق تا غرب نقش اساسي ايفا كند.
اعلايي تصريح كرد:مرز بين المللي مهران مزيت هاي فراوان و منحصر به فردي دارد كه باعث شده تا زائران ايراني تنها اين مسير را كه از امنيت كامل برخوردار است براي مسافرت به عتبات عاليات انتخاب كنند.
استاندار ايلام با بيان اينكه بيشتر مردم همجوار كشور عراق با ايلام را كردهاي فيلي شعيي هم مذهب با اهالي خود استان ايلام تشكيل مي دهند نيز گفت:اين موضوع بسيار به همكاري و گسترش مراوده هاي تجاري با كشور عراق در همه زمينه ها كمك مي كند.
اعلايي افزود:كار مطالعه و مكان يابي شهرك صنعتي مشترك با عراق بايد در بردارنده فهرستي از ظرفيتها پيش بيني و نيازمندي هاي اين منطقه باشد.
وي گفت:راه اندازي شهرك مشترك بين دو كشور ايران و عراق به منظور توسعه و ايجاد فرصت مطلوب اقتصادي براي افزايش سرمايه گذاري در استان است.
استاندار ايلام گفت:رعايت مسائل جغرافياي سياسي مرز مهران با توجه به مزيت استان به لحاظ توانمندي در ايجاد كريدور شرق به غرب از اهميت بسيار بالايي برخوردار است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۱۸ دی ۱۳۸۹

    نویسنده: خواننده جمعه 17 دی1389 ساعت: 13:47 در حال حاضر عنوان میشود یکی از سرمایه گذاران پتروشیمی ایلام بدلیل بدهی به دولت امکان حضور در واگذاری سهام را نداشته است و مقرر بود دو خریدار دیگر سهمیه این عضو را خریداری نمایند اما ضعف مدیریت همه چیز را در هاله ای از ابهام قرار داده است و متعاقبا تکلیف ادامه روند اجرای این مجتمع گنگ مانده است. خداوند لطفش را شامل حال این صنعت نماید.

    پاسخ به این نظر