سه‌شنبه 6 خرداد 1399

آغاز عملیات گازرسانی به ملکشاهی

 عمليات گازرساني به ملكشاهي ظهر امروز در مراسمي با حضور استاندار ايلام آغاز شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، مجتبي اعلايي ظهر امروز در آيين شروع عمليات گازرساني به شهر اركواز ملكشاهي اظهار داشت: طول اين پروژه 66 كيلومتر است و براي اجراي آن 17 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده است. 
وي ادامه داد: با توجه به اعلام كارشناسان مرتبط با موضوع اين پروژه در شهرستان ملكشاهي ظرف حداكثر شش ماه به بهره‌برداري مي‌رسد. 
اين مسئول اضافه كرد: خط انتقال گازرساني به ملكشاهي در مجموع 2 هزار و 500 انشعاب را تحت پوشش قرار مي‌دهد. 
اعلايي تصريح كرد: با بهره‌برداري از اين پروژه در مجموع 3 هزار خانوار در شهرستان ملكشاهي از نعمت گاز شهري بهره‌‌مند مي‌شوند. 
استاندار ايلام گفت: در مسير خط انقال گاز به شهرستان ملكشاهي دو دستگاه تقليل فشار نيز از سوي شركت گاز ايلام نصب مي‌شود. 
وي ادامه داد: با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته تا پايان سال 90 تمام شهرهاي استان ايلام از نعمت گاز شهري برخوردار خواهند شد. 
اين مسئول اضافه كرد: همچنين در ايام‌الله دهه فجر انقلاب امسال‌ گازرساني به شهرهاي مهر و دلگشا از توابع شهرستان ملكشاهي شروع مي‌شود. 
مديرعامل شركت گاز استان ايلام نيز در اين آيين گزارشي از روند گازرساني به مناطق مختلف استان ايلام ارائه كرد. 
روح‌الله نوريان اظهار داشت: اكنون با اجراي 680 كيلومتر شبكه گاز، 81 كيلومتر خطوط تغذيه، 18 ايستگاه تقليل فشار و تأمين گاز در مجموع 53 هزار و 500 مشترك در شهرهاي ايلام، ايوان، چوار و سرابله از مزيت گاز شهري بهره‌مند شده‌اند. 
وي ادامه داد: در حال حاضر هشت روستاي استان ايلام نيز از نعمت گاز لوله‌كشي برخوردار بوده و سعي ما بر اين است كه در آينده‌اي نزديك 16 شهر و 100 روستا را از نعمت گاز برخوردار كنيم. 
اين مسئول سال‌هاي 88 و 89 را سال‌ سرعت اجراي پروژه‌هاي گازرساني در استان ايلام عنوان كرد و گفت: 
اكثر پروژه‌ها زودتر از موعد مقرر به بهره‌برداري مي‌رسند. 
نوريان تصريح كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده در دهه فجر امسال چندين پروژه گازرساني در استان ايلام به بهره‌برداري مي‌رسد. 
نظرات ارسال نظر