سه‌شنبه 6 خرداد 1399

گزینش یکی از دستاوردهای مهم نظام اسلامی در آموزش و پرورش می باشد

بمناسبت سالروز صدور فرمان تاريخي حضرت امام (ره) مبني بر تشكيل گزينش مديركل ، شوراي معاونان و اعضاي هسته گزينش آموزش وپرورش استان  در فضايي معنوي با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام ديدار نمودند . 
به گزارش آريا به نقل ازروابط عمومي  وزارت آموزش و پرورش استان ايلام ،در اين ديدار حجت الاسلام محمد نقي لطفي در سخنان مبسوطي با گراميداشت سالروز تشكيل نهاد نوراني گزينش اظهار داشت: گزينش به فرمان امام راحل تاسيس شد و از ورود عناصر ضد انقلاب به بدنه مهم‌ترين نهاد آموزشي كشور جلوگيري كرد.
 وي گفت آموزش وپرورش از مهمترين دستگاهاي تاثير گذار در ابعاد مختلف جامعه است و با اين رويكرد گزينش در انتخاب معلمان تاثير بسزايي دارد و ميبايست در چا رچوب قانون و ضوابط مقرر بدون هيچ اغماضي وظيفه خطير و حساس خود را در ارتباط با انتخاب و گزينش شايستگان براي امر مقدس تعليم وتربيت اقدام نمايد .
 نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام  تصريح نمود : تاثير كلام و رفتار معلم بر دانش آموز بيشتر از خانواده است چرا كه معلم در كلاس درس  ارتباط مستقيم با دانش آموز دارد و ميتواند به هر شيوه اي فكر و انديشه خود را به آنان القا ء  نمايد لذا وظيفه گزينش است كه در انتخاب معلم نهايت دقت خودرا  معمول  نموده و افراد اصلح را براي انجام اين رسالت مقدس بر گزيند  البته مي بايست بنحوي عمل شود كه حيثيت و موقعيت اجتماعي افراد مخدوش نگردد .
 امام جمعه ايلام ا ضافه كرد : با توجه به اينكه مسئله گزينش اشخاص  جنبه حيثيتي دارد نبايد با تنگ نظري آ ن را اعمال كرد چرا كه هر كشوري براي خودش يكسري قوانين و خطوط قرمز دارد و اين امر هم شامل كشور ما مي شودواگر افراد از آن قوانين و خط قرمز عبور كردند بايستي با قاطعيت برخورد كرد . وي گفت : از آنجا كه اكثريت جمعيت كشور ما را جوانان تشكيل ميدهند و اين جوانان سئوالات گوناگوني دارند وظيفه دستگاه آموزش وپرورش است زمينه را براي پاسخگويي به سئوالات و همچنين شبهه زدايي در  ميان آ نان فراهم نمايد در غير اينصورت دشمنان با ترفندهاي گوناگون  از جوانان بهره برداري  خواهند كرد .
نماينده ولي فقيه دراستان و امام جمعه ايلام در فراز ديگري از سخنان خود به فتنه سال 88 اشاره و اظهار كرد : دستگاه آموزش وپرورش بايد براي معلمان و دانش آموزان كه جزو اصلي ترين اقشار جامعه اسلامي مي باشند در ارتباط با تبيين و تشريح زواياي فتنه مذكور روشنگري نمايد چرا كه در ميان اين قشر هستند كه داراي شبهاتي بوده و بعضا با سكوت يا موضع گيري خود مباحثي را مطرح مي نمايند . 
وي به حماسه ماندگار نهم ديماه اشاره و تصريح كرد : رويداد عظيم و باشكوه 9 دي ماه تجلي اقتدار ملي و انسجام اسلامي مردم ايران در برابر نظام سلطه است. لطفي ادامه داد: مردم با بصيرت ايران اسلامي محكم‌ترين سيلي را بر چهره سران فتنه مدعيان دروغين راه حضرت امام زدند. امام جمعه ايلام اضافه كرد: ملت با بصيرت و شجاع با پيروزي بر فتنه‌گران و مخالفان نظام اسلامي همانند پيروزي‌هاي بزرگ دوران دفاع مقدس برگ زريني در تايخ ايران اسلامي به يادگار گذاشتند.
ايشان تصريح كرد: حضور پرشور و حماسي ملت ايران اسلامي در 9 دي اهداف بلند آرمان‌هاي رهبري و نظام اسلامي در برابر تهديدها و تحريم‌ها و فشارهاي دشمنان در ابعاد مختلف را واكسينه كرد.نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: سران فتنه نيز براي هميشه رسوا مانده و مرگ سياسي آنان رقم خورد و پرونده خيانت‌بار آنان براي هميشه بسته شد.امام جمعه ايلام اضافه كرد: مردم در حماسه 9 دي ماه كه يك آزمون بزرگ بود، پيروز شدند و محكم‌ترين سيلي را به پيكر فتنه‌انگيزان وارد كردند و يكپارچگي و وحدت خود را به نمايش گذاشتند. گفتني است قبل از بيانات نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام مديركل آموزش وپرورش با ارائه گزارشي از موفقيت هاي اين حوزه سالروز تاسيس گزينش را به حضران تبريك گفت واز وظايف همكاران اين حوزه بعنوان رسالتي مهم و ارزش گرا ياد كرد . 
نظرات ارسال نظر