شنبه 9 فروردین 1399

سی و دومین مسابقات استانی قرآن کریم‌ آغاز به کار کرد

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، مدير اوقاف و امور خيريه استان ايلام امروز در حاشيه برگزاري اين مسابقات به خبرنگاران اظهار داشت: در اين مسابقات 700 نفر از قاريان استان از جمله شهرستان‌هاي ايلام، مهران، آبدانان، دره‌شهر و دهلران شركت دارند. 
حجت‌الاسلام مصطفي نوروزي افزود: اين افراد در رشته‌هاي قرائت، ترتيل، حفظ و مفاهيم قرآن كريم با هم به رقابت مي‌پردازند. 
وي ادامه داد: اين رقابت‌ها به مدت دو روز در ايلام برگزار مي‌شود و در پايان در هر رشته سه نفر به عنوان برگزيده معرفي خواهند شد. 
اين مسئول اضافه كرد: هدف از برگزاري اين مسابقات ترويج فرهنگ قرآن‌آموزي و جذب جوانان به سمت فعاليت‌هاي قرآني است. 
نوروزي از مردم استان ايلام به ويژه از جوانان و نوجوانان دعوت كرد در ويژه‌ برنامه‌هاي اين مسابقات حضور جدي داشته باشند. 
اين مسئول اضافه كرد: حضور پرشور جوانان و نوجوانان در اين برنامه‌ها زمينه‌ساز ترويج فرهنگ قرآني در بين نسل جوان خواهد بود. 
وي ادامه داد: در اين برهه از زمان هيچ برنامه‌اي به اندازه ترويج و تبيين آموزه‌هاي ديني و قرآني براي هدايت نسل جوان ضروري و مؤثر نيست. 
اين مسئول با بيان اينكه فرهنگ قرآن‌‌خواني بايد در بين جوانان نهادينه شود، اضافه كرد: ترويج اين فرهنگ وظيفه همه دستگاه‌هاي اجرايي به ويژه متوليان اين بخش است. 
نوروزي تصريح كرد: ترويج اين فرهنگ الهي و عمل به آن در دوره انقلاب اسلامي دوباره در كشور ايران‌ احيا شد و اين فرهنگ الهي بايد استمرار يابد. 
اين مسئول اضافه كرد: تمسك به اين فرهنگ راه سعادت را براي همگان به ويژه جوانان مشخص كرده و آنان را از گمراهي مي‌رهاند. 
مدير اوقاف و امور خيريه استان ايلام گفت: برپايي مسابقات حفظ و قرائت قرآن در راستاي ترويج فرهنگ قرآن‌آموزي و قرآن‌خواني در كشور ايران اسلامي مؤثر است. 
وي ادامه داد: 200 نفر از برگزيدگان اين مرحله به مسابقات استاني راه مي‌يابند و در نهايت سه نفر از برگزيدگان استاني به مرحله كشوري راه مي‌يابند. 
اين مسئول اضافه كرد: مسابقات كشوري قرآن كريم بهمن‌ماه امسال برگزار مي‌شود. 
نظرات ارسال نظر