دانشکده علوم قرآنی در ایلام راه‌اندازی می‌شود

رئيس دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم گفت: دانشكده آموزش علوم قرآني در ايلام راه‌اندازي مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، حجت‌الاسلام محمدحسن راغبي ظهر امروز در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام اظهار داشت: اين دانشكده از مهرماه سال 1390 فعاليت آموزشي خود را در استان ايلام آغاز مي‌كند. 
وي ادامه داد: در مرحله نخست راه‌اندازي دانشكده علوم قرآني دو رشته تفسير و علوم قرآني در اين دانشكده ارائه مي‌شود. 
اين مسئول اضافه كرد: در گام نخست نيز 80 دانشجو در اين دو رشته جذب شده و فعاليت آموزشي اين دانشكده در استان ايلام آغاز مي‌شود. 
راغبي تصريح كرد: تأسيس و راه‌اندازي دانشكده علوم قرآني يكي از برنامه‌ها و اولويت‌هاي كاري دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم است. 
رئيس دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم گفت: براي تحقق اين مهم نيز از ماه‌هاي گذشته برنامه‌هاي مختلفي توسط اين دانشگاه تدوين شده است. 
نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه ايلام نيز در اين ديدار گفت: راه‌اندازي دانشكده علوم قرآني در ايلام ضرورتي اجتناب‌ناپذير است. 
حجت‌الاسلام و المسلمين محمدنقي لطفي اظهار داشت: ايجاد اين دانشكده در استان ايلام تأثير بسزايي در نشر و تبليغ معارف قرآني دارد. 
وي از دست‌اندركاران برپايي و تأسيس اين دانشكده قرآني در استان ايلام تقدير كرد و ادامه داد: اين دانشكده بايد در نخستين فرصت در ايلام تأسيس شود. 
معاون سياسي امنيتي استاندار ايلام نيز در اين ديدار گفت: ايجاد دانشكده علوم قرآني از مصوبات سفر استاني هيئت دولت به استان ايلام است. 
حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحماني اظهار داشت: اجراي اين مصوبه تحول بزرگي در حوزه ترويج فرهنگ ديني و قرآني در جامعه اسلامي به همراه دارد. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 9روز