ایلامی‌ها در نیمه نخست امسال یک‌میلیون و ۱۳۷ هزار بار به پزشک مراجعه کردند!

مديرکل بيمه خدمات درماني استان ايلام اعلام کرد: استان ايلام در شاخص مراجعه به پزشک عمومي، درست در رديف بعد از 5 استان کلان کشور يعني تهران، اصفهان، قم سمنان و کرج که داراي شاخص جمعيتي بالايي هستند، قرار گرفته است.

"نورالدين رحيمي"، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در بيان تفکيک اين رويه تامل برانگيز، مي‌گويد: براساس آمارها و شاخص مراجعه به پزشک عمومي، اهالي استان ايلام بعد از تهران، اصفهان، کرج، سمنان و قم قرار گرفته و در شاخص مراجعه به پزشک متخصص نيز در رديف پنجم بعد از شهرهاي تهران، اصفهان، قم و يزد قرار گرفته که اين تعريف بسيار تامل برانگيز و نيازمند حرکتي علمي و فرهنگي در منطقه است.

مديرکل بيمه خدمات درماني استان ايلام اظهار کرد: در شش ماه نخست سال 89 يعني در 180 روز اول امسال، در يک آمار تامل برانگيز، از بين جمعيت استان ايلام يک ميليون و 137 هزار بار به پزشک در شاخص سطح دو تعريفات خدمات درماني کشور، مراجعه شده است.

وي تاکيد کرد: با اين آمار بار مالي معادل پنج ميليارد و 800 ميليون ريال بر دوش بيمه خدمات درماني گذاشته شده که به‌نظر در بسياري موارد مي‌توان خيلي اين رقم را پايين آورد چرا که در صورت شرايط فرهنگ‌سازي و علم به شاخص‌هاي درماني در مواردي زياد مي‌توان به اين نتيجه رسيد که اصولا مراجعه بي‌رويه به پزشک خود نيازمند معالجه‌ است.

دبير کميته همسويي سازمان‌هاي بيمه‌گر استان ايلام با بيان اينکه مراجعه بي‌قيد به پزشک و خوددرماني در حقيقت يک بيماري است، تاکيد کرد: بايد براي اين روند تامل برانگيز راهکاري جهت به بن‌بست کشاندن آن يافت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 12روز