مشکلات جوانان ایلامی باید بصورت ریشه ای حل شود

 استاندار ایلام گفت: مشکلات فراروی جوانان استان ایلام باید بصورت ریشه ای حل شود و تحقق این مهم، همراهی و عزم تمامی مسئولان و مردم را می طلبد.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، مجتبی اعلایی صبح شنبه در دفتر نخبگان ایلام گفت: خیز و جهش علمی کشور خیره کننده است و هم اکنون تمام نگاه ها به این سمت است.

وی اظهار داشت: آنقدر دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی بلند و مؤثر بوده که دشمن دریافته که پایه اصلی نظام ما بر دانشگاه، اساتید و دانشمندان استوار است.

وی افزود: دشمن با آگاهی از این موضوع به حذف و ترور فیزیکی دانشمندان علمی ما روی آورده که نشان از عجز آنان در مقابل جوانان و عالمان وطن دارد.

وی بیان کرد: استان ایلام به مرحله ای رسیده که بتواند جوانان نخبه و استعدادهای برتر خود را پوشش دهد و برخی از مشکلات و دغدغه های این قشر آینده ساز را مرتفع کند.

نماینده عالی دولت در استان عرصه تحصیل، علم آموزی، مدرسه را دارای جایگاه ارزشمندی خواند و اشاره کرد: نباید تصور شود معلمی شغل کم اهمیتی است.

وی افزود: روح فرهنگ دینی اقتضا می کند که هرموضوعی که به علم متصل است باید در مقررات اداری ما نیز صاحب ارزش دیده شود و دستگاه های اجرایی باید با سرعت به این امور پردازش کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز