سه‌شنبه 6 خرداد 1399

استاندار ایلام: روابط عمومی ها نباید ابزار تبلیغ مدیران باشند

روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي نبايد ابزاري براي تبليغ مديران باشند.
به گزارش خبرگزاري آريا، مجتبي اعلايي در نشست با مديران كل، مسوولان روابط عمومي و اصحاب رسانه استان افزود: روابط عمومي ها بايد نظرات مخاطبان اعم از مردم و مطبوعات را به مديران انعكاس دهند.
وي، با پر اهميت دانستن كار روابط عمومي ها ادامه داد: حوزه ارتباطات و روابط عمومي ها از جايگاه بسيار بالايي برخوردار بوده چراكه با عموم مردم و رسانه ها در ارتباط هستند. 
وي اضافه كرد: مديران بايد تقويت بخش روابط عمومي را در دستور كارشان قرار دهند. 
وي همچنين با بيان اينكه نقد خبرنگاران در حوزه هاي مختلف بايد منصفانه باشد گفت: متاسفانه برخي مطبوعات با عيب جوئي وارد نصيحت شده در صورتيكه كه نقد خبرنگاران بايد منصفانه بوده و با نيت خيرخواهانه آنرا انجام دهد. 
وي با بيان اينكه مديريت قابل نقد است ادامه داد: رسانه ها بخشي از اداره امور جامعه محسوب شده و بايد برداشت كارهاي اجرايي را به مسئولان انعكاس دهند و در اين راستا بايد بي طرفانه عمل كنند. 
وي با تاكيد بر اينكه مديران دستگاه هاي اجرايي نبايد از نقد ترسي داشته باشند گفت: از طرفي كار مطبوعات و اصحاب رسانه نيز بايد با كيفيت باشد. 
استاندار ايلام گفت: رسانه ها اعم از مطبوعات و خبرگزاريها بايد خبرنگاران تخصصي و باسواد تربيت كنند چراكه حساسيت كار آنها بسيار بالا است. 
وي ادامه داد: مديران دستگاه ها بايد بدانند در كنار توسعه جامعه بايد به توسعه اطلاع رساني نيز توجه لازم شود. 
ايشان همچنين بر رفع مشكل معيشتي خبرنگاران و اصحاب رسانه تاكيد كرد. 
وي همچنين بر تقويت بيشتر حوزه خبر صدا و سيماي مركز ايلام تاكيد كرد و گفت: اين حوزه هنوز جاي پيشرفت و حرفه اي شدن را دارد.
نظرات ارسال نظر