با نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی مشکل بیکاری جوانان حل خواهد شد .

با نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی مشکل بیکاری جوانان حل خواهد شد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام در نشست صمیمی با کارآموزان اعلام داشت ، یکی از مشکلات استان درصد بالای بیکاری جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی است . این موضوع دغدغه مسئولین استان ، علی الخصوص خانواده ها می باشد ، حمیدرضا خانپور گرایش جوانان به کار دولتی و ضعف روحیه کار آفرینی و عدم استقبال از طرحهای تولیدی ، صنعتی ، خدماتی و مشاغل خانگی باعث بیکاری جوانان شده است . ایشان در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد ، با نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در بین جوانان مشکل بیکاری به حداقل خواهد رسید .

خانپور با بیان اینکه بیش از 130 کارگاه تخصصی دولتی و بیش از 180 آموزشگاه و مؤسسه کارآموزی آزاد کار مهارت آموزی در بخشهای مختلف صنعت ، خدمات و کشاورزی را در استان انجام می دهند از فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان استان خواست به سمت مهارت آموزی آمده و رشته های مورد نیاز جامعه را انتخاب و پس طی دوره مهارتی زمینه اشتغال مولد و پایدار را بدست آورند . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در پایان سخنان خود از خانواده های جوانان استان و فارغ التحصیلان بیکار درخواست کرد تا با بازدید از مراکز آموزشی سطح استان و ملاقات با مربیان در انتخاب رشته مهارتی جوانان خود را یاری دهند . لازم به ذکر است کلیه مهارتهای فنی و حرفه ای در بخش دولتی در استان ایلام بصورت رایگان ارائه می گردد.

نظرات ارسال نظر
  • ناشناسدر تاریخ ۱۸ دی ۱۳۸۸

    با عرض سلام و خسته نباشی با حرف زدن و شعار زدن نمیشه مشکل بیکاری را حل کرد. خواهشا کمی علمی حرف بزنید. در ضمن مگر تا حالا چند نفر از کارآموزان شما جذب بازار کار شده اند یا اگر شده اند صوری بوده و الان هم بیکارند. کسی حرفهای سطحی شما را باور نمی کند در ضمن عملکرد و گزارشات مسئولینی مانند شماست که الان ایلام گلستان شده است.

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 10روز