افتتاح نخستین مرکز جامع توانبخشی سالمندان ایلام در دهه فجر

مديركل سازمان بهزيستي استان ايلام از راه اندازي و افتتاح نخستين مركز جامع توانبخشي سالمندان ايلام در دهه فجر امسال خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، صادق رستمي در حاشيه بازديد از اين مركز افزود: ساخت اين مركز به عنوان يكي از مصوبات سفر دور اول اعضاي هيئت دولت به ايلام در دستور كار قرار گرفت كه در اين مركز خدمات توانبخشي در سه بخش مختلف به سالمندان ارايه مي شود.
رستمي ارايه خدمات توانبخشي و نگهداري شبانه روزي، ارايه خدمات فيزيوتراپي، كاردرماني، گفتار درماني، روانشناسي و مشاوره، اعزام به اردوهاي زيارتي و سياحتي را از جمله خدمات ارايه شده به سالمندان در اين مركز عنوان كرد.
مدير كل بهزيستي استان ايلام افزود: علاوه بر اين در اين مركز از طريق طرح ويزيت در منزل سالمنداني كه قادر به حركت نيستند از طريق تيم تخصصي توانبخشي اين مركز با مراجعه به منازل آنها بر اساس نياز خدمات توانبخشي ارايه مي شود.
رستمي گفت:اين مركز از طريق بخش خصوصي با نظارت بهزيستي فعاليت مي كند و در دهه فجر امسال راه اندازي مي شود.
به گفته وي، اين سازمان بابت نگهداري هر سالمند مبلغي يارانه به اين مركز پرداخت مي كند.
مديركل سازمان بهزيستي ايلام هدف از راه اندازي اين مركز را ارايه خدمات به سالمندان، رفع مشكلات جسمي و توانمندسازي آنها عنوان كرد.
يادآور مي شود،اكنون از مجموع 32 هزار و 600 سالمند استان ايلام بيش از چهار هزار نفر زير پوشش خدمات حمايتي بهزيستي قرار دارند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 4روز