بارش باران در مهر امسال نسبت به سال گذشته رشد بسیاری داشته است

مديركل هواشناسي استان ايلام گفت: ‌بارش باران از ابتداي مهرماه امسال تاكنون در مقايسه با پارسال در مناطقه مختلف استان ايلام رشد قابل توجهي داشته است.
غلامرضا حسني غربا امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: آسمان استان ايلام در ساعت‌هاي آينده به صورت نيمه ابري گاهي افزايش ابر و وزش باد درآمده و در ارتفاعات احتمال بارش پراكنده باران خواهد بود. 
وي ادامه داد: بر اساس پيش‌بيني كارشناسان هواشناسي دماي هواي شهر ايلام امشب حداقل به صفر درجه سانتيگراد بالاي صفر خواهد رسيد. 
اين مسئول اضافه كرد: در شب و روز گذشته دهلران با حداكثر 18 درجه و ايلام با حداقل دو درجه سانتيگراد بالاي صفر گرم‌ترين و سردترين مناطق استان گزارش شده‌اند. 
حسني غربا تصريح كرد: دماي هواي شهر ايلام امروز به حداكثر 11 درجه سانتيگراد بالاي صفر رسيده كه نسبت به روز گذشته گرمتر شده است. 
بارش باران از ابتداي مهرماه امسال تاكنون در مقايسه با پارسال در مناطقه مختلف استان ايلام رشد قابل توجهي داشته است. 
استان ايلام در دو سال گذشته با كاهش شديد نزولات آسماني در مقايسه با سنوات گذشته روبه‌رو شده كه اين مهم سبب بروز پديده خشكسالي شده است. 
آنچه كه از ابتداي پاييز سال جاري مشخص است بارندگي‌ها با شدت فراواني در اين استان آغاز شده و كارشناسان هواشناسي امسال را سالي پر از نزولات آسماني در اين منطقه پيش بيني كرده‌اند. 
در دو سال اخير به واسطه بروز پديده خشكسالي كشاورزان و دامداران ايلامي بيشتر از ديگران در انتظار بارش باران بوده كه اين مهم در حال محقق شدن است. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز