استان ایلام حتی یک هتل تک ستاره هم ندارد!

کارشناس مسائل گردشگری گفت: استان ایلام با این همه ظرفیت در بخشهای مختلف به خصوص در مرز مهران و گردشگری حتی یک هتل تک ستاره و امکانات مطلوب جهت رفاه زائران و گردشگران ندارد.

علی تیموری در گفتگو با خبرنگار مهر در ایلام اظهار داشت: مرز بین المللی مهران که به عنوان یکی از مهمترین کانونهای تردد زائران کشور به عتبات عالیات کشور عراق محسوب می شود، از امکانات مطلوب رفاهی از جمله هتل و رستوران مناسب برخوردار نیست.

وی افزود: در کل استان ایلام به ندرت شاهد هتل و یا مراکز رفاهی جهت رفاه گردشگران و مسافران هستیم و این موضوع از مشکلات بزرگ استان ایلام است.

تیموری عنوان کرد: استانی با این همه ظرفیت گردشگری از داشتن هتلهای مجهز و مناسب محروم است و این عمق محرومیت در استان ایلام را نشان می دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه بخش خصوصی تمایل چندانی برای ساخت هتل در استان ایلام ندارد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که ساخت هتل به خصوص در مرز بین المللی مهران دارای توجیه اقتصادی است ولی به دلیل مشکلات استان این کار عملی نشده است.

تیموری بیان داشت: در سالهای گذشته کلنگ چند طرح هتل سازی در استان ایلام زده شده ولی متاسفانه تاکنون شاهد پیشرفتی در این زمینه در استان ایلام نیستیم.

این کارشناس یادآور شد: داشتن هتلهای مناسب در مرز بین المللی مهران و دیگر نقاط استان ایلام جهت رفاه زائران و گردشگران ضروری است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -11روز