نخستین جشنواره تئاتر معلولین زاگرس در ایلام به کار خود پایان داد

نخستين جشنواره تئاتر معلولين منطقه زاگرس دوشنبه شب با معرفي برگزيدگان در ايلام به كار خود پايان داد.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، رئيس سازمان بهزيستي استان ايلام در اين آيين با اشاره به اينكه انرژي از دست رفتني نيست، اظهار داشت: اين موضوع را از آغاز كار خود در سازمان بهزيستي به عينه ديده و كاملا لمس كرده‌ام. 
صادق رستمي كسب مقام اولي جشنواره لبخند كودك تركيه در بين ده‌ها كشور توسط معلولين اين استان را يادآور شد و اضافه كرد: اگر يك فرد توانخواه عضوي از بدن ندارد خداوند متعال انرژي آن عضو را در اعضاي ديگر به ‌طور مضاعف نهادينه كرده است. 
وي ادامه داد: به گفته مراجع عظام تقليد هر كارمند بهزيستي در حال خدمت غصه‌اي از غصه‌هاي امام زمان (عج) را مي‌كاهد. 
اين مسئول تصريح كرد: اين فرد در زمان حضورش در محل كار خدمات وي به معلولين عبادت محسوب مي‌شود. 
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام نيز در اين جشنواره با اشاره به آغاز خلقت بشر و برقراري ارتباط عنوان داشت: ارتباط مهم‌ترين مولفه در زندگي بشر محسوب مي‌شود. 
حجت‌الاسلام حسين ملكي ابراز داشت: امروز انسان‌ها با پيشرفت مضاعف و انفجار اطلاعات بايد با برقراري ارتباط به عرصه‌هاي اجتماعي ورود پيدا كنند. 
وي تئاتر را هنري متعالي دانست و از آن به عنوان يك هنر مقدس ياد كرد و گفت: دين مبين اسلام براي انسان‌ها تفاوتي قائل نشده است. 
اين مسئول اظهار داشت: تئاتر ارتباط مستقيم و بي واسطه‌اي با مخاطب برقرار كرده و خصوصيت و ويژگي منحصر آن تاثيرگزاري بيشتري دارد. 
ملكي بيان داشت: در كشور چند سالي است كه توجه ويژه‌اي به اين هنر شده و مي‌توان به توسعه فعاليت هنري در بخش تئاتر دفاع مقدس توسط جانبازان و تئاتر معلولين اشاره كرد. 
در ادامه اين آيين از آثار برگزيده معلولان با اهداي لوح يادبودي تجليل به عمل آمد. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز