چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

آبدانان یکی از مناطق بکر گردشگری ایلام است

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام گفت: شهرستان آبدانان با داشتن آثار تاريخي و باستاني متعدد يكي از مناطق بكر گردشگري استان ايلام است.

مسعود اسكندري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: اين شهرستان داراي آثار مختلف تاريخي است.
وي ادامه داد: يكي از اين آثار تاريخي چهار طاقي مولاب است كه هر ساله مورد استقبال گردشگران در فصول مختلف سال قرار مي‌گيرد.
اين مسئول اضافه كرد: چهار طاقي مولاب در 75 كيلومتري شرق شهرستان آبدانان در جنوب استان ايلام واقع شده است.
اسكندري تصريح كرد: اين چهار طاقي شباهت كامل به چهار طاقي‌ها در دوره ساساني دارد و از نظر مصالح به كار رفته در آن سنگ‌ها تراشيده نشده و بدون نظم و ملات گچ است.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام گفت: اين چهار طاقي‌ها به روش بسيار ساده و ابتدايي ساخته شده‌اند.
وي ادامه داد: در ساخت اين اثر از روش محدود كردن ديوار‌ها استفاده شده يعني از پي انحنا به سمت داخل دارند تا گنبد بر روي آنها قرار گيرد.
اين مسئول اضافه كرد: چهار طاقي‌هاي مولاب در سال 82 در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده و از آن سال تاكنون اعتبارات خاصي براي مرمت و نگهداري آن اختصاص يافته است.
اسكندري تصريح كرد: شهرستان آبدانان در جنوب استان ايلام در مجموع داراي 68 اثر تاريخي و باستاني است و هرساله مورد استقبال گردشگران نوروزي قرار مي‌گيرد.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام گفت: اين دستگاه اجرايي تمام توان خود را صرف توسعه صنعت گردشگري در اين استان كرده است.
وي در خاتمه ادامه داد: در اين راستا سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام برنامه‌هاي مختلفي را تدوين و اجرايي كرده است. 
نظرات ارسال نظر