چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

افزایش بارش باران در استانهای غربی و و زاگرس مرکزی

براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور پیش بینی می شود که بارش ها در برخی مناطق استان های کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ،لرستان و دامنه های زاگرس مرکزی از شدت بیشتری برخوردار است.
به گزارش روز چهارشنبه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایرا ن" ایسکانیوز" ‌نقشه‌های پیش‌یابی نشان می دهد که به تدریج با نفوذ سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و تا اواخر وقت در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس رشد ابر، وزش باد و بارندگی رخ خواهد داد که بارش در نقاط سردسیر به صورت برف و در مناطق جنوبی‌تر با رعد و برق همراه خواهد بود.
پیش‌بینی می‌شود که بارش‌ها در برخی مناطق استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و دامنه‌های زاگرس مرکزی از شدت بیش‌تری برخوردار است.‌
براساس این گزارش ، روز پنجشنبه گستره ناپایداری ها به دامنه های البرز ،بخشهایی از مرکز و شمال شرق کشور نیز می رسد وروز جمعه با نفوذ توده هوای سرد در نیمه شمالی کشور دمای هوا کاهش خواهد یافت .
‌بنابراین گزارش ،آسمان تهران فردا نیمه ابری ،اوایل شب افزایش ابرو بارش پراکنده بتدریج کاهش ابر گاهی وزش باد و بیشینه و ‌کمینه دمای هوای این استان به ترتیب 14+ و 4+ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می شود.
نظرات ارسال نظر