اعتبارت قطره چکانی نرخ بیکاری استان ایلام را کاهش نمی دهد

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: با اعتبارات قطره چکانی انتظار توسعه و کاهش بیکاری 25 درصدی استان را نباید داشته باشیم.

شاپور پولادی در گفتگو با خبرنگار مهر در ایلام اظهار داشت: چرا استان ایلام با داشتن ظرفیتهای بالقوه و منابع عظیم خدادای نفت و گاز و نیروی انسانی متخصص دارای بیشترین نرخ بیکاری و آمار خودکشی در سطح کشور است.

وی بیان کرد: عدالت حکم میکند ضمن توجه وعنایت ویژه در رفع محرومیتهای استان و ایجاد فرصتهای جدید، از نیروهای ارزشی و توانمند ایلامی که در عرصه های مختلف جهاد و شهادت، اجرایی و مدیریتی امتحان خود را پس داده اند در مدیریتهای کلان و میانی دولت استفاده شود.

پولادی عنوان کرد: مسئولان کشوری نسبت به 10 میلیارد ریال جهت احداث تقاطع غیر همسطح در شهر ایلام که دارای مطالعات جامع حمل و نقل است و همچنین اختصاص هفت میلیارد ریال برای توسعه حمل و نقل عمومی جهت هفت مرکز شهرستانهای استان ایلام دستورات لازم را عنایت فرمایند.

وی تصریح کرد: کلیه دهیاریهای استان ایلام دارای بدهکاری می باشند و توان پرداخت هزینه های جاری و عمرانی روستا ر ندارند امید است و وزارت کشور باید سهم دهیاریهای استان را به صورت ویژه ابلاغ نمایند.

نماینده ایلام ادامه داد: متاسفانه سهم اعتبارات مدیریت خشکسالی استان ایلام در جهت اقدامات پیشگیرانه و حمایت از کشاورزان و دامداران نسبت به خسارت وارده خیلی کمتر شده است که امید است مبلغ 450 میلیارد ریال جهت تمدید وامهای کشاورزی و دامداری مصوبه هیئت محترم دولت اختصاص دهید.

وی یادآور شد: مصوبات کلان دولت فقط در حد کاغذ مانده اند و شاهد اجرایی شدن مصوبات کلان در سطح استان ایلام نیستیم.

107 هزار نفر در استان ایلام تحت پوشش کمیته امداد هستند و 80 هزار نفر نیز خدمات بهزیستی بهره مند هستند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -15روز