نماینده ایلام در مجلس : اقتصاد و اشتغال در ایران از ملاحظات غیر اقتصادی ضربه خورده است

نماينده ايلام در مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از رشد بيكاري گفت: وزارت بازرگاني با صدور مجوزهاي واردات بي‌حساب و كتاب واردات، فرصت‌هاي شغلي را به نابودي كشانده است.
داريوش قنبري در گفت‌وگو با ايلنا، با تاكيد بر اينكه هرگونه مشكل درمديريت كشور باعث رشد تورم بيكاري و ضعف اقتصادي مي‌شود گفت: هيچگونه هماهنگي بين بازار كار‏، واردات و وصادرات وجود ندارد؛ مجوز ورود كالايي صادر مي‌شود كه توليدكنندگان داخلي نمونه مشابه آن را در داخل كشور توليد مي‌كنند.
وي گفت: بايد درك درستي از اشتغال وجود داشته باشد تا بدانيم مجوز ورود به كالاي مشابه داخلي ندهيم به ويژه آنكه ميزان تعرفه واردات بسيار پايين است و كالاي وارداتي زير قيمت توليد داخل به دست مصرف‌كننده مي‌رسد.
عضو كميسيون اجتماعي با اعلام اينكه مجلس ابزار نظارتي براي اين مهم دارد گفت: همه روزه نمايندگان در قالب نطق‏، تذكر و سوال دلايل اين معضل را جويا مي‌شوند اما مشكل اينجاست كه پاسخگويي وجود ندارد.
وي با اعلام اينكه مجلس تا مرحله استيضاح وزيرنيز پيش رفته است؛ گفت: البته همواره بحث استيضاح مطرح مي‌شود اما آقايان امضاهايشان را پس مي‌گيرند كه سوال ما در اين است كه مگر امور اصلاح شده كه استيضاح را پس مي‌گيريد.
قنبري با اظهار تاسف از اينكه نقش مهم نظارتي نمايندگان مجلس ناديده گرفته شده است گفت: كداميك از نمايندگان منكر واردات بي‌رويه به ويژه از نوع نامرغوب چيني هستند اما از همين نمايندگان سوال كنيد كه چرا با مسوول خاطي و سبب واقعي اين واردات برخورد نمي‌شود.
وي با تاكيد بر اينكه اي‌كاش نمايندگان حداقل نسبت به ماجرا بي‌تفاوت بودند؛ گفت: بي‌تفاوتي توجيه خاصي دارد اما اكنون مي‌دانند‏، مي‌بينند و سوء‌مديريت را درك مي‌كنند. بي‌تفاوت هم نيستند اما به دليل برخي ملاحظات سكوت كرده‌اند تا هر بلايي بر سر اقتصاد و اشتغال ايران بيايد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 10ماه و 4روز