بارش برف دمای ایلام را به شدت کاهش داد

 مديركل هواشناسي استان ايلام گفت: بارش برف دماي ايلام را به شدت كاهش داده است.

غلامرضا حسني‌غربا صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: بارش برف در بيشتر مناطق استان ايلام از جمله ايلام و مناطق شمالي و شرقي اين استان دماي استان را تا پنج درجه كاهش داده است.
وي ادامه داد: شب گذشته ايلام دماي سه درجه زير صفر را تجربه كرد كه در ماه‌هاي اخير اين ميزان كاهش بي‌سابقه گزارش شده است.
اين مسئول اضافه كرد: دماي هواي شهر ايلام امروز حداكثر به صفر درجه سانتيگراد بالاي صفر خواهد رسيد كه در مقايسه با روزهاي گذشته چند درجه كاهش يافته است.
حسني‌غربا تصريح كرد: بر اساس پيش‌بيني كارشناسان هواشناسي دماي هواي شهر ايلام امشب حداقل به 3 درجه سانتيگراد زير صفر خواهد رسيد.
مديركل هواشناسي استان ايلام گفت: در شب و روز گذشته مهران و دهلران با حداكثر 12 درجه و ايلام، ايوان و اركواز ملكشاهي با حداقل يك درجه سانتيگراد زير صفر به ترتيب خنك‌ترين و سردترين مناطق استان ايلام گزارش شده‌اند.
وي ادامه داد: بر اساس اين گزارش آسمان استان در ساعت‌هاي آينده به‌صورت ابري، گاهي وزش باد و بارش باران و برف و در پاره‌اي نقاط تگرگ و رعد و برق خواهد بود.
استان ايلام در دو سال گذشته با كاهش شديد نزولات آسماني در مقايسه با سنوات گذشته روبه‌رو شده كه اين مهم سبب بروز پديده خشكسالي شده است.
آنچه كه از ابتداي پاييز سال جاري مشخص است بارندگي‌ها باشدت فراواني در اين استان آغاز شده و كارشناسان هواشناسي امسال را سالي پر از نزولات آسماني در اين منطقه پيش‌بيني كرده‌اند.
در دو سال اخير به واسطه بروز پديده خشكسالي كشاورزان و دامداران ايلامي بيشتر از ديگران در انتظار بارش باران بوده كه اين مهم در حال محقق شدن است. 
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال