با سرمایه گذاری خصوصی ایران و اتریش، ایلام به راه آهن سراسری می‌پیوندد

سرمايه گذار خصوصي راه آهن در ايلام گفت: ‌با سرمايه گذاري شركت‌هاي خصوصي ايراني و اتريشي، عمليات اجرايي اتصال ايلام به شبكه سراسري راه آهن از طريق خوزستان و نيز احداث نيروگاه 960 مگاواتي سيكل تركيبي استان به زودي آغاز مي‌شود.

محمد كريم رحيمي، رييس هيات مديره شركت "عيلام آلامتو" با اعلام اين خبر به ايسنا اظهار كرد: هيات سرمايه گذار اتريشي كه هفته قبل جهت سرمايه گذاري در پروژه نيروگاه 960 مگاواتي، حرارتي سيكل تركيبي و همچنين راه آهن ايلام - خوزستان به ايلام سفر كرده بود همه توافقات اوليه لازم براي اجراي عمليات اجرايي را به عمل آورده است و چارچوب قرارداد توسط طرفين به امضا رسيده است.

وي سفر اين هيات را صرفا جهت آشنايي با محيط جغرافيايي استان و بازديد از سايت محل اجراي پروژه‌ها و ديدار با مسوولان استاني و شنيدن نظرات و پيشنهادات آنها ذكر كرد و گفت: در خصوص اجراي پروژه راه‌آهن مطالعات اوليه و امكان سنجي اقتصادي و فني آن توسط شركت مادر تخصصي مترا صورت گرفته و يك نسخه از مطالعات در اختيار سرمايه گذار قرار گرفته است.

رحيمي پيش بيني كرد: در آينده نزديك با توجه به توافق طرف خارجي مبني بر اخذ تاييديه بانك خارجي طرف قرارداد خود، ظرف مدت 10 روز عمليات اجرايي پروژه، زودتر از زمان اعلام شده در جلسه ستاد سرمايه گذاري استان آغاز شود.

رييس هيات مديره شركت سرمايه گذاري عيلام آلامتو افزود: اصل اين قرارداد بين شركت عمران توسعه عيلام آلامتو (سهامي خاص) و شركت ADOLF VINTER اتريش است و كل مبلغ قرارداد يك هزار ميليون يورو است كه 445 ميليون يورو آن مربوط به پروژه راه آهن به طول 336 كيلومتر از شهر ايلام به مهران - دهلران و انديمشك و مرز بين المللي مهران است و مابقي مربوط به پروژه نيروگاه خواهد بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 14ماه و 3روز