استقلال قم ۹ نفره پالایش گاز ایلام را شکست داد

تيم فوتبال استقلال قم در مسابقات ليگ دسته دوم باشگاه‌هاي كشور جام آزادگان مقابل صدرنشين گروه نخست پالايش گاز ايلام به پيروزي رسيد. به گزارش خبرگزاري فارس از قم، چهارمين هفته از دور رفت مرحله گروهي رقابت‌هاي ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌هاي كشور جام آزادگان شنبه ‌شب با برگزاري يك مسابقه از گروه نخست در زمين چمن مصنوعي مجموعه ورزشي تختي قم پيگيري شد كه طي آن تيم فوتبال استقلال قم با يك گل مقابل تيم پالايش گاز ايلام به پيروزي رسيد.
در اين مسابقه كه دومين بازي خانگي تيم استقلال قم محسوب مي‌شد و اين تيم براي نخستين بار در مجموعه ورزشي تختي قم به ميدان ‌مي‌رفت، استقلال قم با گل دقيقه 45 علي فتحي‌زاده بهترين گلزن خود در اين فصل به پيروزي رسيد و نخستين برد اين فصل خود در مسابقات ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌هاي كشور جام آزادگان را كسب كرد.
استقلال قم در اين ديدار خانگي با تصميم كادر فني خود از ابتدا با تركيب مجيد دانه‌چين، مسعود خورج، ميثم‌هاشمي، محمد رسولي، علي خلجي‌نيا، ايمان ايزدپناه، رحيم عليزاده، علي فتحي‌زاده، حسين بائو، مجتبي موسوي و مرتضي فرهمند مقابل صدرنشين گروه خود يعني تيم پالايش گاز ايلام به ميدان رفت، ضمن اينكه در اين مسابقه جواد گل‌پرور به دليل اخراج مجيد دانه‌چين به ميدان آمد و علي استواري به جاي رحيم عليزاده و ناصر بهرامي به جاي علي استواري به عنوان بازيكن جانشين در تركيب استقلال قم قرار گرفتند.
در نيمه اول اين مسابقه دو تيم بازي نسبتا متعادلي را به نمايش گذاشتند، اما هر چقدر زمان مسابقه به دقايق پاياني نيمه اول نزديك‌تر شد، دو تيم اشتهاي بيشتري براي گلزني و رسيدن به دروازه يكديگر نشان دادند تا اينكه مهم‌ترين اتفاقات اين نيمه در پنج دقيقه پاياني رخ داد.
در دقيقه 40 مسابقه خطاي مدافع استقلال قم بر روي مهاجم تيم پالايش گاز ايلام از نظر داور تهراني مسابقه پنالتي تشخيص داده شد اما اين ضربه پنالتي را مجيد دانه‌چين سنگربان تيم استقلال قم از محسن بزرگي مهاجم تيم پالايش گاز ايلام گرفت.
اما در شرايطي كه مسابقه دو تيم در زمان‌هاي تلف شده نيمه اول در جريان بود، ناگهان حمله خطرناك بازيكنان استقلال قم سبب شد تا دروازه تيم پالايش گاز ايلام باز شده و نتيجه مسابقه با يك گل به سود استقلال رقم بخورد.
در دقيقه 45 مسابقه علي فتحي‌زاده كه در دو بازي قبل هر دو گل تيم استقلال قم مقابل هپكو اراك و سپيدرود رشت را به ثمر رسانده بود، درون محوطه جريمه تيم پالايش گاز ايلام صاحب توپ شد و با ضربه فني پاي راست به شكلي زيبا توپ را در قعر دروازه تيم ميهمان جاي داد و گل برتري تيم استقلال قم را وارد دروازه حريف كرد تا نيمه اول با همين نتيجه به پايان برسد.
در نيمه دوم دو تيم باز هم بازي پر سرعت و زيبايي را به نمايش گذاشتند كه حاصل چند موقعيت گل براي هر دو تيم بود، اما با وجود اتفاقات عجيب و قريب در اين نيمه، هيچ گلي به ثمر نرسيد تا استقلال قم در دومين مسابقه خانگي و البته سومين بازي خود در اين فصل رقابت‌هاي ليگ دسته دوم جام آزادگان به نخستين پيروزي خود دست يابد.
از مهم‌ترين اتفاقات نيمه دوم مي‌توان به از دست رفتن دو فرصت تك به تك با دروازه‌بان تيم پالايش گاز ايلام توسط علي فتحي‌زاده و حسين بائو بازيكنان تيم استقلال قم اشاره كرد، ضمن اينكه مجيد دانه‌چين سنگربان تيم استقلال قم در دقيقه 70 و مرتضي فرهمند‌زاده مدافع تيم استقلال قم در دقيقه 90 به دنبال دريافت كارت زرد دوم از زمين مسابقه اخراج شدند.
استقلال قم كه در هفته نخست مقابل هپكو اراك در خانه به تساوي يك بر يك رسيده بود و بعد از استراحت در هفته دوم در سومين هفته ليگ آزادگان مقابل ميزبان خود سپيدرود رشت تن به شكست دو بر يك داده بود، با اين پيروزي چهار امتيازي شد و در هفته پنجم بايد در خارج از خانه به مصاف تيم فولاد يزد برود.
از نكات حاشيه‌اي قابل توجه اين مسابقه مي‌توان به حضور محمد خرمگاه سرمربي سابق استقلال قم در جايگاه تماشاگران ورزشگاه تختي اشاره كرد.
اين ديدار را سه داور تهراني به همراه غلامرضا احمدي داور جوان و خوش‌آتيه فوتبال قم قضاوت كردند.
مجيد دانه‌چين سنگربان و مرتضي فرهمندزاده مدافع تيم استقلال قم با اخراج در اين ديدار، مسابقه بعدي با تيم فولاد يزد را از دست دادند.
اين نخستين شكست تيم پالايش گاز ايلام در ليگ آزادگان امسال بود، زيرا اين تيم در بازي‌هاي قبل خود دو پيروزي برابر تيم‌هاي ماشين‌سازي تبريز و هپكو اراك و يك تساوي برابر تيم ذوب آهن اردبيل كسب كرده بود و تا قبل از مصاف با استقلال قم با هفت امتياز در صدر گروه نخست قرار داشت.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -13روز