پس از گذشت چهار سال؛بیمارستان ۳۳۰ تختخوابی ایلام یک درصد پیشرفت فیزیکی دارد

از جمله مصوبات مهم دولت در استان ایلام، احداث بیمارستان 330 تختخوابی در استان ایلام بوده که کلنگ این بیمارستان بعد از چهار سال زده شده و این پروژه در حال حاضر تنها یک درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی در استان ایلام مردم را نگران و سرگردان کرده و مردم استان مجبور هستند برای تامین نیازهای پزشکی خود به دیگر نقاط کشور رجوع کنند.

متاسفانه به رغم تبلیغات متعدد مبنی بر ترقی استان ایلام از لحاظ پزشکی ولی این استان به لحاظ نیروی متخصص و امکانات با فقر مواجه است.

در طول سالهای گذشته مصوباتی برای استان ایلام در زمینه پزشکی نوشته شد ولی متاسفانه تاکنون هیچ یکی از آنها تحقق نیافته است و چندی پیش یکی از نمایندگان مردم ایلام در مجلس نیز اشاره کرد که کمبود امکانات پزشکی در استان ایلام به یکی از عوامل مرگ و میر در استان ایلام تبدیل شده است.

سئوال اساسی اینجاست چرا استانی با آسیبهای اجتماعی مانند خودسوزی و مهمان ناخوانده ای مثل گرد و غبار و داشتن جاده های پر پیچ و خم که سالانه بیش از حد طبیعی کشته و زخمی می دهد از امکانات بهداشتی و درمانی محروم است.

بارها در استان ایلام اتفاق افتاده که افراد مصدوم بر اثر نبودامکانات جان باخته اند و این ناعدالتی در حق مردمی است که هشت سال در دفاع مقدس در جبهه های نبرد با حداقل امکانات جنگیدند و هنوز بسیاری از آثار و تبعات جنگ در سراسر استان و بسیاری از شهروندان این منطقه دیده می شود.

ایجاد مرکز رفتار درمانی در استان ایلام به دلیل آسیبهای اجتماعی فراوان نیز از جمله خودکشی و خشونتهای منجر به مرگ، یکی از مصوبات سفر هیئت دولت در این استان بود که تاکنون این مرکز احداث نشده است.

ایجاد این مرکز که مهمترین هدف از راه اندازی آن کاهش معضلات اجتماعی و ارائه نظرات کارشناسی شده در مورد آسیبها و معضلات است، به طور یقین تاثیر مثبتی در کاهش معضلات اجتماعی این استان دارد.

نماینده مردم ایلام در مجلس در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: ساخت بیمارستان 330 تختخوابی استان ایلام در سال جاری کلنگ زنی شده است.

 وی خاطرنشان کرد: در سال جاری 42 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بیمارستان 330 تختخوابی ایلام اختصاص یافته است.

پولادی در ارتباط با ایجاد مرکز رفتار درمانی نیز گفت: ایجاد مرکز رفتار درمانی از مصوبات دولت در استان ایلام بوده است که تاکنون محقق نشده است اما به تازگی وزیر بهداشت قولهایی برای انجام آن داده است.

این مسئول همچنین در خصوص ایجاد دانشگاه علوم پزشکی مهران که به دلیل مجاورت با کشور عراق از ظرفیت مطلوبی برخوردار است نیز اظهار داشت: به تازگی مجوز احداث این مصوبه نیز اخذ شده است.

مردم استان ایلام که در یکی از مناطق محروم کشور ساکن هستند از دولتمردان و مسئولان امر می خواهند که نسبت به اجرای هرچه سریعتر این مصوبات اقدام کرده و شرایط ویژه این استان را در اجرای طرحهای بیمارستانی و پزشکی در روند اجرای مصوبات در نظر بگیرند.

نظرات ارسال نظر
  • دلسوز ئيلامي در تاریخ ۵ خرداد ۱۳۸۹

    اقا جان تو كدوم زمينه ايلام پيشرفت داشته تا برسه به بيمارستان 330 تختوخوابي ..............حالا كو تا پيشرفت ايلام

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 18سال و 14ماه و 2روز