چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

افتتاح آموزشگاه آزاد صنعت ساختمان

افتتاح آموزشگاه آزاد فنی وحرفه ای ریواز بتن سازه با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان ایلام در عصر روز پنجشنبه مورخ 2/2/89 آموزشگاه فنی وحرفه ای ریواز بتن سازه با حضور دکتر داریوش قنبری نماینده مردم شهرستانهای ایلام، ایوان ،شیروان چرداول ،مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی افتتاح گردید.

در این مراسم ابتدا مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان ایلام گزارشی از عملکرد موسسات کارآموزی آزاد در سطح استان ارایه و اعلام کرد، در بخشهای مختلف صنعت ،خدمات و کشاورزی 200 آموزشگاه فعال داریم که سالانه دومیلیون نفر ساعت مهارت را به جوانان استان ارایه می نمایند و یاوران واقعی سازمان آموزش فنی وحرفه ای هستند.

حمیدرضا خانپور از نماینده مردم در مجلس درخواست کرد تا در برنامه پنجم توسعه به نقش و اهمیت این آموزشگاه توجه ویژه ای داشته باشند و قوانین و مقررات حمایتی برای واگذاری زمین به قیمت منطقه ای و ارایه تسهیلات کم بهره را مصوب نمایند.

در این بازدید دکتر قنبری ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت اداره کل آموزش فنی وحرفه ای در سطح استان ،کار آنها را عام المنفعه و خداپسندانه خواند و اعلام کرد یکی از راههای اساسی برای رفع معضل بیکاری جوانان کسب مهارت های فنی وحرفه ای در رشته های مختلف است و باید فرهنگ مهارت آموزی در کشور نهادینه گردد.

در مراسم افتتاح آموزشگاه مذکور مدیران کل کارواموراجتماعی، صنایع و معادن ، تعاون و راه و ترابری حضور داشتند.

لازم به ذکر است آموزشگاه ریوازبتن سازه با یک میلیاردریال احداث و تجهیز گردیده است و در رشته های صنعت ساختمان و کامپیوتر فعالیت دارد.

نظرات ارسال نظر