بدهی‌ واحدهای صنعتی مشکل‌دار ایلام تمدید می‌شود

رئيس سازمان صنايع و معادن استان ايلام گفت: بدهي‌ واحدهاي صنعتي مشكل‌دار تمديد مي‌شود.
مظفر فروتن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: در جلسه اخير صاحبان واحدهاي صنعتي مشكل‌دار با بانك‌هاي عامل و با حضور استاندار اين مهم مقرر شد. 
وي ادامه داد: در اين نشست مشترك مقرر شد كه بدهي‌هاي معوقه شامل سرمايه در گردش و ثابت اين واحدها 2 تا 5 سال تمديد شود. 
اين مسئول اضافه كرد: عموما مشكلات اين واحدهاي صنعتي انباشت اقساط بوده و دوران سر رسيد وام‌هاي آنها نيز اكنون فرا رسيده است. 
فروتن تصريح كرد: بايد بانك‌ها و ديگر دستگاه‌هاي مرتبط با موضوع كمك كنند كه شرايط مناسبي براي احياي اين نوع واحدها فراهم شود. 
رئيس سازمان صنايع و معادن استان ايلام گفت: رفع مشكل واحدهاي صنعتي براي مسئولان كار دشواري نبوده و بايد اين مهم در دستور كار قرار گيرد. 
وي ادامه داد: واحدهاي صنعتي مشكل‌دار با حمايت دولت مي‌توانند اقساط معوق خود را به زمان ديگري موكول كنند و اين نيازمند همكاري صميمانه بانك‌هاي عامل است. 
اين مسئول اضافه كرد: برخي ديگر از واحد‌ها نيز با تامين نقدينگي مشكلات آنها برطرف شده و روند توليد را دوباره از سر خواهند گرفت. 
فروتن تصريح كرد: پس بايد نقدينگي آنها از سوي بانك‌‌ها تامين شده و بعضي نيز با رفع مشكلات مالياتي و تامين اجتماعي دوباره به عرصه توليد وارد مي‌شوند. 
رئيس سازمان صنايع و معادن استان ايلام گفت: اكنون 90 واحد صنعتي مشكل‌دار در استان وجود دارد كه از اين تعداد 83 واحد صنعتي مشكل‌دار با بانك‌هاي عامل براي حل مشكلات سر راه توليد خود به توافق رسيده‌اند. 
وي ادامه داد: بعضي از واحدهاي صنعتي نيز تا 8 سال وام‌هايشان استمهال شده يعني اقساط معوقه يك واحد كه مربوط به سال 88 و سنوات قبل بود به اضافه قسط‌هاي سال 89 در بعضي از واحدها به پايان قرارداد پرداخت موكول شده است. 
اين مسئول اضافه كرد: در بعضي از واحدها نيز بالاي 5 سال استمهال شده و در بعضي از بانك‌ها تسهيلات جديد پرداخت مي‌شود تا بتوانند احيا شده و به عرصه توليد برگردند. 
فروتن تصريح كرد: برخي از واحدهاي صنعتي مشكل‌دار نيز از قانون احيا استفاده كرده و در بعضي ديگر 10 درصد از اقساط معوقه را پرداخت مي‌كنند و مابقي اگر سرمايه در گردش تامين شود تا 18 ماه و سرمايه ثابت تا 5 سال استمهال مي‌شوند. 
رئيس سازمان صنايع و معادن استان ايلام، تمديد دوران مشاركت، تمديد سررسيد اقساط بدون جريمه تاخير تا پايان قرارداد و پرداخت مجدد تسهيلات را از جمله تصميمات گرفته شده براي حل مشكلات واحدهاي صنعتي مشكل‌دار عنوان كرد. 
نظرات ارسال نظر
  • نصرت اله حسینیدر تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۹

    کاش سازمان جهاد کشاورزی هم فکری بحال زنبوردارانی که بر اثر خشکسالیهای چند سال گذشته متضرر شده اند میکرد .

    پاسخ به این نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال