همایش عفاف و حجاب در دانشگاه ایلام برگزار می‌شود

 رئيس دانشگاه ايلام گفت: همايش عفاف و حجاب دوشنبه هفته جاري در دانشگاه ايلام برگزار مي‌شود.
عباس قرباني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: به دنبال نشست مديران دستگاه‌هاي اجرايي در اسفندماه سال گذشته و لزوم توجه به مقوله حجاب و عفاف برگزاري اين همايش در دستور كار اين دستگاه اجرايي قرار گرفت. 
وي ادامه داد: در اين راستا دانشگاه ايلام مقدمات كار را فراهم كرده و با هم انديشي با صاحبنظران اين بخش در دانشگاه و حوزه تدابير لازم را براي نحوه برپايي همايش حجاب و عفاف در استان ايلام انديشيد. 
اين مسئول اضافه كرد: با فراخوان عمومي انجام شده تاكنون 70 مقاله با موضوع حجاب و عفاف به دبيرخانه اين همايش در دانشگاه ايلام ارسال شده است. 
قرباني تصريح كرد: با ارزيابي و بررسي‌هاي اوليه انجام شده از سوي كارشناسان و صاحبنظران هشت مقاله برتر انتخاب و به همايش حجاب و عفاف ارائه مي‌شود. 
رئيس دانشگاه ايلام گفت: 20 مقاله نيز به صورت پوستر در همايش حجاب و عفاف دانشگاه ايلام نصب و ارائه مي‌شود. 
وي ادامه داد: براي بهره‌مندي و استفاده بيشتر شركت‌كنندگان در اين همايش از سخنرانان و صاحبنظران دانشگاه، حوزه، فرهنگ و ... دعوت به عمل امده است. 
اين مسئول اضافه كرد: صفارهرندي وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي، مستشاري معاون نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها و ديگر اساتيد حوزه و دانشگاه در اين همايش براي ايراد سخنراني دعوت شده‌اند. 
قرباني تصريح كرد: برپايي نمايشگاه كتاب، پوشاك با موضوع حجاب و عفاف از جمله برنامه‌هاي جنبي همايش عفاف و حجاب دانشگاه ايلام است. 
رئيس دانشگاه ايلام گفت: همچنين مسابقات نقاشي، وبلاگ‌نويسي و مسابقه و طرح سئوال از كتب برهنگي فرهنگي نوشته غلامعلي حدادعادل از ديگر ويژه‌ برنامه‌هاي همايش عفاف و حجاب در دانشگاه ايلام است. 
وي از عموم مردم استان ايلام به ويژه جوانان، نوجوانان، دانشجويان، حوزويان خواست در برنامه‌هاي همايش عفاف و حجاب دانشگاه ايلام شركت داشته باشند. 
اين مسئول اضافه كرد: اين همايش تنها به منظور تثبيت و استمرار فرهنگ حجاب و عفاف در استان ايلام كه از گذشته عنايت به اين مهم از سوي مردم به ويژه جامعه بانوان وجود داشته برگزار شده و پشتوانه علمي و فرهنگي براي ديگر استان‌هاي كشور است. 
خوشبختانه استان ايلام به واسطه بركت فرهنگ اصيل شيعه و يكدستي اين فرهنگ ديني در كنار باورهاي ديني و قومي كه توامان شده مشكلي در زمينه عدم عنايت به مقوله حجاب از سوي جامعه بانوان وجود ندارد و بانوان استان ايلام الگوي عملي براي همه بانوان سراسر كشور از حيث رعايت حجاب و عفاف هستند. 
استاندار ايلام نيز به حق در نشستي كه پيشتر در اين زمينه برگزار شده اعلام كرد كه استان ايلام مشكلي در اين راستا نداشته و اگر برنامه‌اي فرهنگي در اين باب در ايلام برگزار مي‌شود، به واسطه اعلام حمايت از اين موضوع فرهنگي (حجاب و عفاف) در ديگر استان‌هاي كشور است. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز