چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

استاندار ایلام: رئیس جمهور خرداد ماه مهمان ایلامی‌هاست

 استاندار ايلام گفت: خرداد ماه رئيس جمهور به همراه هيئت دولت در قالب دور سوم سفرهاي استاني به ايلام سفر مي‌كند.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، مجتبي اعلايي شب گذشته در نشست اعضاي شوراي اداري استان ايلام اظهار داشت: در برنامه دور سوم سفرهاي هيئت دولت به استان‌ها دو هفته ديگر رئيس جمهور و هيئت دولت به استان ايلام سفر مي‌كند. 
وي ادامه داد: در اين سفر برنامه‌هاي فرهنگي استان ايلام در قالب تشكيل كارگروه فرهنگي مصوب و مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد. 
اين مسئول اضافه كرد: اولويت اول سفر سوم هيئت دولت به استان‌ها موضوع مهم توسعه فرهنگي بوده كه اين مهم در دستور كار قرار دارد. 
اعلايي تصريح كرد: استان ايلام اكنون در آمادگي كامل براي دور سوم سفر هيئت دولت به ايلام بوده و بايد دستگاه‌هاي دولتي با شناسايي موارد و مشكلات موجود نسبت به ارائه آن براي رفع مشكلات در زمان سفر اقدام كنند. 
استاندار ايلام گفت: فرزندان ايثارگران شامل جانبازان و شهدا از سهميه 25 درصدي براي استخدام در دستگاه‌هاي دولتي برخوردارند. 
وي ادامه داد: بايد اين موضوع نيز در استان ايلام محقق شود و تحقق آن نيازمند برنامه‌ريزي مسئولان در اين راستا است. 
اين مسئول اضافه كرد: براساس قانون موجود فرزندان شاهد مي‌توانند به صورت كارورزي در ادارات مشغول فعاليت شده و پس از طي اين دوره به صورت قرار داد معين استخدام مي‌شوند. 
اعلايي تصريح كرد: فرزندان شاهد و جانبازان پس از سه سال نيز مي‌توانند پيماني شده و از مزاياي اين طرح در ادارات بهره‌مند شوند. 
استاندار ايلام گفت: دستگاه‌هاي دولتي موظف به اجراي اين قانون در ادارات بوده و بايد براي تسريع در اجراي آن برنامه‌ريزي كنند. 
در ادامه اين نشست شماري از مسئولان دستگاه‌هاي نظامي و اجرايي پيرامون موضوعات مطروحه به بحث و تبادل نظر پرداختند. 
نظرات ارسال نظر