مدیرکل هواشناسی ایلام: بارش گرد و غبار در ایلام آغاز می‌شود

غلامرضا حسني‌غربا امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: پس از بارش‌هاي برف و باران در مناطق مختلف استان ايلام بارش گرد و غبار بيشتر مناطق استان را در بر مي‌گيرد. 
وي ادامه داد: البته از اواخر امروز موج بارش زايي مناطقي از استان ايلام از جمله ايلام، ايوان، شيروان چرداول و ... را در بر مي‌گيرد. 
مديركل هواشناسي استان ايلام گفت: نقشه‌هاي هواشناسي و فراسنجش‌هاي جوي نشان مي‌دهد كه به تدريج از اواسط وقت امروز تا روز جمعه موج بارشزايي در پاره‌اي از مناطق استان به صورت وزش باد رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات به صورت برف و در پاره‌اي از نقاط به صورت تگرگ مشاهده مي‌شود. 
حسني‌غربا تصريح كرد: بر اساس اين گزارش با تشديد وزش باد در كشور عراق طي روزهاي پنج‌شنبه و جمعه در پاره‌اي از نقاط احتمال وقوع گرد و غبار وجود دارد. 
مديركل هواشناسي استان ايلام افزود: در همين حال كارشناسان اداره كل هواشناسي استان ايلام پيش‌بيني كرده‌آند كه آسمان استان در ساعت‌هاي آينده به صورت قسمتي ابري، گاهي همراه با وزش باد، در اواخر وقت با رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات همراه با برف است. 
وي ادامه داد: دماي هواي شهر ايلام امروز حداكثر به 11 درجه سانتي‌گراد بالاي صفر مي‌رسد كه در مقايسه با روز گذشته تغييري نكرده است. 
اين مسئول اضافه كرد: بر اساس پيش‌بيني كارشناسان هواشناسي دماي هواي شهر ايلام امشب حداقل به سه درجه سانتي‌گراد بالاي صفر مي‌رسد. 
حسني‌غربا بيان داشت: در شب و روز گذشته مهران با دماي حداكثر 21 درجه سانتي‌گراد بالاي صفر و ايلام و ايوان با حداقل صفر درجه سانتي‌گراد به ترتيب خنك‌ترين و سردترين مناطق استان ايلام گزارش شده‌اند. 
استان ايلام در دو سال گذشته با كاهش شديد نزولات آسماني در مقايسه با سنوات گذشته روبه‌رو شده كه اين مهم سبب بروز پديده خشكسالي شده است. 
آنچه كه از ابتداي پاييز سال جاري مشخص است بارندگي‌ها با شدت فراواني در اين استان آغاز شده و كارشناسان هواشناسي امسال را سالي پر از نزولات آسماني در اين منطقه پيش‌بيني كرده‌اند. 
در دو سال اخير به واسطه بروز پديده خشكسالي كشاورزان و دامداران ايلامي بيشتر از ديگران در انتظار بارش باران بوده كه اين مهم در حال محقق شدن است. 
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال