مصرف سوخت استان ایلام ۲۰ میلیون لیتر کم شد

مصرف فرآورده‌های نفتی در ماه‌های فروردین تا بهمن امسال در استان ایلام، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 20 میلیون لیتر کاهش یافته است.
به گزارش شانا،‌ سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام با بیان این مطلب افزود: در 11 ماه گذشته میزان مصرف بنزین موتور 136 میلیون و 812 هزار لیتر، نفت گاز 193 میلیون و 896 هزار لیتر و نفت سفید 103 میلیون و 722 هزار لیتر بوده است.
"پیمان بهرامی" دلایل کاهش مصرف بنزین را بهر‌ه‌برداری از جایگاه‌های سی.ان.جی و کاهش سهمیه خودروهای عمومی و شخصی عنوان کرد.
به گفته وی، تعدیل سهمیه مصرف‌کنندگان عمده و جزء و جایگزینی گاز طبیعی به جای نفت سفید و نفت‌گاز در بخش خانگی از دلایل کاهش مصرف این فرآورده‌هاست.
وی همچنین از افزایش پنج درصدی میزان مصرف نفت کوره به علت افزایش تعداد کارخانه‌ها و مصرف‌کنندگان این فرآورده خبر داد و افزود: مصرف بنزین سوپر نیز با توجه به کیفیت مناسب این فرآورده و استقبال مردم، 93 درصد افزایش داشته است.
استان 20 هزار و 150 کیلومتر مربعی ایلام، 545 هزار و 787 نفر را در خود جای داده است و با عراق 425 کیلومتر مرز مشترک دارد.
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایلام هم فعالیت خود را از سال 55 آغاز کرده است و کار سوخت‌رسانی به هشت شهرستان و چهار ناحیه مرکزی، دهلران، دره‌شهر و سرابله را به عهده دارد.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال