جشنواره سینمای جوان «آلامتو» در ایلام برگزار می‌شود

دهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان -منطقه یک با عنوان «آلامتو» با حضور فیلمسازان، عکاسان، فیلمنامه‌نویسان و طراحان پوستر 10 استان کشور به میزبانی شهر ایلام از 28 تا 31 فروردین سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی حیات به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره سینمای جوان «آلامتو» که به همت انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به اجرا در می‌آید اهدافی چون بسط و تعمیم ارزش‌های والای دینی و هویتی، تحکیم خانواده، موضوعات اجتماعی و فرهنگی، امید، عدالت، فرهنگ شهادت و دفاع، دستاوردهای جدید علمی، ظرفیت‌های فرهنگی، تمدنی، تاریخی و جغرافیایی کشور را دنبال می‌کند.

نگاه به پرورش هنرمندانی متعهد و خلاق و توانمند، دستیابی به آثار فاخر فیلم کوتاه و معرفی و ارزیابی بهترین تولیدات یک‌ساله سینمای کوتاه در استان‌های ده‌گانه شرکت‌کننده در منطقه مورد نظر از دیگر اهداف این رویداد سینمایی- منطقه‌ای عنوان شد.

جشنواره «آلامتو» در چهار بخش فیلم، فیلمنامه، عکس و پوستر فیلم طراحی شده است و هنرمندان 10 استان کشور شامل اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، گلستان، مرکزی، کردستان، زنجان، مازندران و ایلام در آن شرکت خواهند داشت.

جشنواره سینمای جوان «آلامتو» اولین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان در سال آینده است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال