شنبه 28 دی 1398

آمادگی نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر راه و ترابری بدور از اختلافات سیاسی

 نماینده مردم دهلران، دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی از آمادگی کامل نمایندگان مردم بدور از اختلافات سیاسی برای استیضاح وزیر راه و ترابری خبر داد. 
 
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، علی عزتی گفت: بحث استیضاح بهبهانی به هیچ وجه سیاسی نیست و در میان نمایندگان امضا کننده طرح استیضاح از طیف های مختلف سیاسی شامل اصلاح طلب و اصولگرا به چشم می خورد.
رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس ادامه داد: وقوع حوادث اخیر، وضعیت شرکتهای هواپیمایی، وضعیت نابسامان نوسازی هواپیماها و اظهارات ضد و نقیض درباره سوانح مختلف هوایی در چند ماه اخیر که بعضا برخی از آنها در سکوت خبری مخفی شدند و همچنین وضعیت پروژه‌های نیمه تمامی که افتتاح شده از دلایل مهم استیضاح وزیر راه و ترابری هستند.
عزتی ابراز داشت: برای ملت شریف ایران سخت دردناک است که هواپیمای رسمی جمهوری اسلامی در حال پرواز بر پهنه خلیج همیشگی فارس واژه مجعول خلیج عربی را توسط افردی اجنبی که کوچک‌ترین حقی برای یک ایرانی در خاک وطن خود قائل نیستند بر روی صفحه مانیتور بیاورد.
وی با تاکید بر توجه به ابعاد فرهنگی و سیاسی این رخداد افزود: انتظار می‌رفت مسئولان شأن و شخصیتی والاتر برای مردم قائل شوند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: مطابق آمار سازمان جهانی هواپیمایی( ایکائو) بیش از یک پنجم قربانیان خوادث هوایی، جان خود را در سوانح شرکت های هوایی ایرانی از دست داده اند و این در حالی است که سهم این شرکت ها از حمل و نقل هوایی جهان، حتی به یک درصد نیز نمی رسد. 
علی عزتی افزود: براساس برنامه چهارم توسعه باید 60 فروند از هواپیماهای ناوگان هوایی کشور از دور خارج شوند و 138 فروند هواپیمای جدید که حداکثر هشت سال از عمرشان گذشته باشد به ناوگان اضافه شود تا عمر ناوگان هوایی به 10 سال برسد که متاسفانه در طول دوران تصدی گری بهبهانی در وزارت راه به این امر کم توجهی نشده است.
نماینده دهلران،دره شهر و آبدانان گفت: بازدیدهای به اصطلاح سرزده وزیر از فرودگاه ، راه آهن و... که از قضا در همگی این بازدیدهای به اصطلاح سرزده، دوربین های خبری صدا و سیما هم همراه او هستند، نمونه ای بارز از علاقه بهبهانی به انجام برخی کارهای تبلیغاتی و سطحی است.
وی ادامه داد:حجم بالای تلفات حوادث جاده ای، ریلی و هوایی در ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان همواره وجود داشته که متاسفانه در طول دوران وزارت آقای بهبهانی بر آن افزوده شده است.
نماینده مجلس ضمن انتقاد از عدم مسئولیت پذیری وزیر راه گفت: انتظار می رفت پس از حجم بالای تلفات حوادث جاده ای، ریلی و هوائی در ماه های اخیر، وزیرراه و ترابری به صورت رسمی از خانواده مقتولین و مصدومین و ملت عزیز ایران عذرخواهی کند که متاسفانه رفتار ایشان طوری وانمود می کند که گویی آن چه رخ داده در حوزه مسوولیت فرد دیگری بوده است.
این امضا کننده طرح استیضاح وزیر راه با تاکید بر اینکه خیلی زودتر از اینها بهبهانی دیگر نباید در وزارت راه حضور می داشت گفت: کاستی های حوزه وزارت راه و ترابری موضوع سیاسی، خطی یا جناحی نیست بلکه مساله ای است که بین عموم مردم و هر دو طیف سیاسی کشور منتقدان فراوانی دارد و به دلیل وجود همین دید فراجناحی و غیرسیاسی به موضوع استیضاح وزیر راه و ترابری، باید در انتظار پاسخ قاطع مجلس هشتم به استیضاح وزیر راه باشیم./01  
نظرات ارسال نظر