شنبه 14 تیر 1399

ایجاد ۷۰۰۰ شغل از محل بنگاههای اقتصادی زود بازده

در سال جاری 7000 نفر از جوانان استان پس از کسب مهارت و توانمندی لازم از طریق بنگاه های زودبازده اقتصادی جذب بازار کار خواهند شد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام در جمع اصحاب مطبوعات اعلام داشت بر اساس برنامه ریزی انجام شده و مصوبه شورای عالی اشتغال و موافقت استاندار ایلام در سال 1389 در بخشهای صنعت ، خدمات و کشاورزی و ارایه تسهیلات توسط بانکها وهمکاری ویژه صندوق مهر امام رضا ( ع ) بیش از هفت هزار شغل برای جوانان استان ایجاد خواهد شد .

حمیدرضا خانپور اعلام کرد یکی از راههای اساسی و مهم ایجاد اشتغال برای جوانان استان مستعد ایلام مهارت آموزی است و جوانان عزیز استان باید پشت میز نشینی را رها نموده و فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده ها و جوانان ترویج گردد .

ایشان اعلام داشت بیش از 130 کارگاه آموزشی در سطح استان در بخشهای صنعت ، خدمات وکشاورزی در اداره کل آموزش فنی وحرفه ای فعال است و کلیه مهارتهای فنی و حرفه ای در بخش دولتی در کل استان به صورت رایگان به جوانان عرضه می گردد . وبرنامه ریزی شده است کلیه مهارتهای که در زمینه اشتغال مولد و پایدار آن در استان وجود دارد ،آموزش داده شود

خانپور در پایان از خانواده ها درخواست کرد تا با بازدید از کارگاههای آموزشی بخشهای مختلف صنعت ، خدمات و کشاورزی ، ضمن شناخت بیشتر زمینه لازم برای فرهنگ سازی مهارت آموزی برای فرزندان خود را بوجود آورده و اشتغال مولد و پایدار برای جوانان را فراهم سازند .

ایشان در پایان اعلام کرد هر کس با عشق ، علاقه و انگیزه مهارتهای فنی و حرفه ای را در رشته مورد علاقه کسب کند در جامعه بیکار نخواهد ماند .

نظرات ارسال نظر