سه‌شنبه 19 آذر 1398

گرد و غبار از امشب به مدت یک هفته وارد استان می شود

مدير کل هواشناسي ايلام گفت: گرد و غبار از اواخر امشب به مدت يک هفته وارد استان ايلام مي شود.
 
به گزارش ايرنا، "غلامرضا حسني ‌غربا" عصر روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: بر اساس پيش بيني هاي انجام شده با ورود توده گرد و غبار از اواخر امشب افت کيفيت هوا و کاهش ديد افقي مواجه خواهيم بود. 
وي ادامه داد: اين توده گرد و غبار به تناوب وارد استان ايلام شده و تا اواخر هفته جاري در بيشتر مناطق استان ايلام ادامه دارد. 
وي گفت: با ورود سامانه بارشي گرد و غبار به استان ايلام ديد افقي در بيشتر مناطق به ويژه مناطق جنوبي و گرمسيري کاهش و کيفيت هوا افت مي‌کند. 
حسني غربا افزود: بر اساس پيش‌بيني کارشناسان اداره کل هواشناسي استان، آسمان ايلام در ساعت‌هاي آينده صاف تا کمي ابري و همراه با گرد و غبار و گاهي وزش باد خواهد بود. 
وي ادامه داد: دماي هواي شهر ايلام امروز حداکثر به 38 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد که در مقايسه با روز گذشته تغييري نکرده است. 
وي اظهار داشت: بر اساس پيش‌بيني کارشناسان هواشناسي دماي هواي شهر ايلام امشب حداقل به 22 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد. 
قابل ذکر است،گرد و غبار اين مهمان شوم و ناخوانده پديده اي است که در چند سال اخير به دليل وزش بادهاي بياباني از سوي کشور عراق و عربستان وارد کشور شده و مردم استانهاي همجوار با اين کشورها را دچار مشکلات عديده اي کرده است . 
نظرات ارسال نظر