شنبه 3 اسفند 1398

اسماعیل ططری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و ششم درگذشت

نماینده مردم كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و ششم پس از 65 روز بستری در بخش آی سی یو بیمارستان وزارت نفت در تهران صبح امروز دارفانی را وداع گفت.

به گزارش فارس، اسماعیل ططری كه دو دوره نماینده مردم كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بود، در دوران دفاع مقدس به عنوان یكی از پیشگامان بسیج عشایری و جنگ‌های نامنظم در جبهه‌ها فعالیت كرد و در چهارمین و ششمین دوره دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

وی از اعضای مجمع نمایندگان ادوار مجلس و عضو موسس حزب اعتماد ملی بود كه در انتخابات نهم و دهم ریاست جمهوری تلاش زیادی برای انتخاب دبیركل این حزب به عمل آورد.

شوخ طبعی، ساده زیستی، استفاده فراوان از اشعار حماسی و فولكلور محلی از جمله مشخصه‌های بارز وی بود كه در مجلس شورای اسلامی و سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های وی مشهود بود.

ططری همچنین كتاب شعر گلزار بهشت كه مجموعه اشعار خود به زبان‌های كردی، فارسی، لكی و عربی است را به رشته تحریر درآورد و در سالیان اخیر به عنوان مشاور وزیرنفت فعالیت می‌كرد.

مراسم تشییع وی صبح روز یكشنبه 10 مرداد از درب منزل وی در فرهنگیان فاز یك كرمانشاه انجام می‌شود و براساس وصیت‌خود در مسجد حضرت امیر المومنین (ع) روستای مله سرخ جلالوند كه خود بانی ساخت آن بوده است به خاك سپرده می‌شود.
نظرات ارسال نظر