دوشنبه 7 بهمن 1398

بارش گرد و غبار بار دیگر ایلام را در بر می‌گیرد

مديركل هواشناسي استان ايلام گفت: بارش گرد و غبار بار ديگر استان ايلام را در بر مي‌گيرد.
غلامرضا حسني‌غربا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: آسمان استان در ساعت‌هاي آينده قسمتي ابري، گاهي با افزايش ابر و بارش گرد و غبار خواهد بود. 
وي ادامه داد: بر اساس بررسي نقشه‌هاي پيش‌يابي شرايط براي وقوع پديده گرد و غبار در مناطق مختلف استان ايلام فراهم شده است. 
اين مسئول اضافه كرد: اكنون توده‌اي از گرد و غبار در كشور عراق به وجود آمده است كه تا اواخر فردا همه مناطق استان ايلام را در بر مي‌گيرد. 
حسني‌غربا تصريح كرد: پيش‌بيني‌ مي‌شود اين وضعيت از اواخر فردا تا روز چهارشنبه اين هفته تمام مناطق استان ايلام را در بر گيرد. 
مديركل هواشناسي استان ايلام گفت: البته شدت اين بارش‌ها در مناطق جنوبي بيشتر از مناطق شمالي بوده و ديد افقي در اين مناطق كاهش مي‌يابد. 
وي ادامه داد: كاهش كيفيت هوا نيز از ديگر مشخصه‌هاي بارش‌هاي گرد و غبار بوده كه استان ايلام را در بر مي‌گيرد. 
وي افزود: دماي هواي شهر ايلام امروز حداكثر به 38 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد كه در مقايسه با روز گذشته تغيير چنداني ندارد. 
اين مسئول اضافه كرد: براساس پيش‌بيني كارشناسان هواشناسي دماي هواي شهر ايلام امشب حداقل به 28 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد. 
بار ديگر پس از يك روز هواي آفتابي و بدون گرد و غبار مردم ايلام شاهد بارش گرد و غبار در بيشتر مناطق استان ايلام هستند. 
بارش گرد و غبار به اندازه‌اي در ايلام شدت دارد كه در حين بارش شعاع ديد افقي كاهش يافته و لايه‌اي از گرد و غبار قرمز رنگ روي تمام اشياي روي زمين را مي‌پوشاند. 
حجم بارش گرد و غبار به اندازه‌اي است كه گويي در فصل زمستان قرار داري و در اوج كوران بارش برف قرمز رنگ تمام در و ديوار ايلام غبار‌آلود و قرمز رنگ شده است. 
خارش چشم، خارش پوست، تنگي نفس و رسوب اين گرد و غبار در ريه‌هاي مرزداران ايلامي تنها ره‌آورد اين بارش برف قرمز رنگ است. 
مردم استان ايلام به طور عملي خواستار رفع اساسي اين مشكل در استان بوده و آن را از مطالبات به حق خود مي‌دانند. 
نظرات ارسال نظر