شنبه 3 اسفند 1398

رواج فرهنگ مدرک گرایی در بین جوانان یکی از بزرگترین آفت بیکاری است

رواج فرهنگ مدرک گرایی در بین جوانان یکی از بزرگترین آفت بیکاری است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام در جمع اصحاب مطبوعات ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان ، خواستار توجه ویژه مسئولین به توسعه و ترویج فرهنگ کار و مهارت آموزی در بین جوانان کشور شد

 حمید رضا خانپور مهارت آموزی را یکی از نیازهای اصلی جامعه کنونی خواند و اعلام داشت باید مهارت محوری به عنوان یک راهبرد مد نظر قرار گیرد و به تمامی شئون زندگی اجتماعی جوانان تسری یابد . ایشان اعلام داشت با ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارایه آموزشهای اثر بخش و کیفی می توان با معضل بزرگ بیکاری که در خانواده های ایرانی سایه انداخته است ، مبارزه کرد . خانپور رواج فرهنگ و مدرک گرایی در بین جوانان را یکی از بزرگترین آفت بیکاری آنان دانست و اعلام داشت باید علوم پایه و مهارت مکمل هم شوند تا بتوانیم خروجی اثربخش در جامعه  داشته باشیم . و مسئولین به آموزش به عنوان هزینه نگاه نکرده و آنرا سرمایه گذاری بلند مدت برای جوانان بداند .

خانپور در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد تنها 1% بودجه آموزشی کشور سهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که باید در آن تجدید نظر شود ، چرا که امروز توجه به مهارت آموزی در جهان حرف اول را می زند و هر کس با عشق و علاقه مهارت را کسب کند در جامعه بیکار نخواهد ماند .

حمیدرضا خانپور در بخش دیگر سخنان خود به مصوبه دور سوم سفر هیئت دولت به استان پرداخت و اعلام داشت در صورت محقق شدن مصوبه مذکور بسیاری از مشکلات آموزشی استان حل شده و می توانیم کلیه رشته های مهارتی مورد نیاز بازار کار را برای آموزش به جوانان عزیز استان مهیا کنیم .

لازم به ذکر است در سفر سوم هیئت محترم دولت 8 میلیارد تومان برای توسعه ، تکمیل و تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام در نظر گرفته شده است .

نظرات ارسال نظر