سه میلیون راس دام در ایلام واکسینه شدند

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری، سه میلیون و 700 هزار راس دام علیه بیماریهای مختلف واکسینه شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، وهاب پیرانی ظهر پنجشنبه در محل این اداره در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در چهار ماهه اول سال جاری سه میلیون و 700 هزار نوبت سر واکسیناسیون علیه انواع بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام مانند شاربن، آبله، آنتروتوکسمی، تب برفکی، بروسلوز، PPR ، هاری و ... انجام گرفته است .

وی همچنین خاطرنشان کرد: از وظایف اساسی و اهداف دامپزشکی تأمین بهداشت دام و فرآورده های دامی استان و پیشگیری، مبارزه و درمان بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام است و یکی از راه های پیشگیری، کنترل و مبارزه با بیماری ها ،مایه کوبی دامهای سبک و سنگین علیه این بیماری هاست.

پیرانی یادآور شد: این حجم واکسیناسیون با تلاش شبانه روزی کارکنان زحمتکش بخش دولتی دامپزشکی و با استفاده از توان و همکاری اکیپهای مایه کوبی بخش خصوصی انجام گرفته است.

وی از ریشه کنی بیماری تب برفی در استان ایلام خبر داد و گفت: این بیماری در استان ایلام ریشه کن شده است ولی اقدامات پیشگیرانه دلیل مرز بودن استان ایلام در حال انجام است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال