قطب‌الدین صادقی با «سبدی پر از ماه گمشده» در ایلام به صحنه می‌رود

قطب‌الدين صادقي قصد دارد نمايشي با عنوان «سبدي پر از ماه گمشده» را به همراه هنرجويانش در کارگاه‌هاي آموزشي استان ايلام کارگرداني کند.
به گزارش شهر اين کارگردان، پژوهشگر و مدرس تئاتر که کارگاه آموزشي ميان مدتي را از 5 مردادماه در قالب کارگروه آموزش جامع تئاتر شهرستان‌ها در استان ايلام آغاز کرده، به سايت ايران تئاتر گفت: تا سه هفته ديگر برگزاري اين کارگاه‌هاي آموزشي ادامه خواهد داشت و در کل 50 هنرجو در کلاس‌ها شرکت کردند. در حال حاضر مشغول فراهم کردن مقدمات کار هستيم که يک اجرا را در اين استان به همراه هنرجويان داشته باشيم.
وي در ادامه عنوان کرد: قرار است متن نمايشي « سبدي پر از ماه گمشده» را که يکي از نوشته‌هاي خودم است با هنرجويان به صحنه ببرم. اين نمايش 15 تا 16 بازيگر دارد.
صادقي افزود:‌ چند نمايشنامه را براي هنرجويان خواندم و آنها خود اين نمايشنامه را که نزديکي فرهنگي بيشتري با شخصيت‌هاي مردم اين استان دارد انتخاب کردند.
وي با بيان اينکه هر روز با هنرجويان تمرين بيان و بدن مي‌کند، گفت: «در حال حاضر بچه‌ها را از نظر تکنيکي و فني براي اجراي نمايش آماده مي‌کنم.
اين استاد دانشگاه با اشاره به اينکه هنرجويان استان ايلام علاقه‌مند به يادگيري در زمينه‌هايي غير از بازيگري هم بودند، افزود:‌ بخشي از هنرجويان تنها به دنبال بازيگري نيستند و خيلي علاقه‌مندند تا در زمينه دستيار کارگرداني، منشي صحنه، طراح صحنه و لباس و... فعاليت داشته باشند. به همين دليل در تمام مراحل خلاقه يک کار از ابتدا تا انتها و همچنين جنبه‌هاي متني و هنري آنها را سهيم خواهيم کرد.
صادقي با اشاره به اينکه همکاري اداره ارشاد استان، دانشجويان و هنرجويان در برگزاري کارگاه بسيار خوب بود، گفت: در اينجا محل و فضا بسيار مطلوب و مناسب است و بازتاب برپايي کلاس‌ها و کارگاه‌ها در بين غير تئاتري‌ها نيز بسيار جالب‌ توجه است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 18ماه و -14روز