نیروگاه مجتمع پتروشیمی ایلام آغاز به کار کرد

مدیر عامل مجتمع پتروشیمی ایلام از آغاز به کار نیروگاه مجتمع پتروشیمی ایلام خبر داد.
داوود فراهانی صبح چهارشنبه در محل این پتروشیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نیروگاه شامل دو واحد تولید برق و بخار است که واحد تولید برق آن با ظرفیت تولید اولیه  100 مگاوات برق در ساعت به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی ایلام گفت: واحد تولید برق دارای چهار توربین با ظرفیت هر کدام 25 مگاوات است که هم اکنون 75 مگاوات برق در ساعت را تولید و وارد شبکه سراسری برق می کند.
فراهانی افزود: برای بهره برداری از واحد تولید برق این نیروگاه 27 میلیون یورو اعتبار ارزی و120 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
وی افزود: با بهره برداری از واحد تولید برق نیروگاه مجتمع پتروشیمی ایلام و وارد شدن 75 مگاوات برق به شبکه سراسری مشکل تامین برق استان به ویژه در مواقع قطعی برق در اوج گرما و مصرف بالای انرژی، برطرف می شود.
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی ایلام در ادامه با بیان اینکه مجتمع پتروشیمی هم اکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این مجتمع در چهار قسمت شامل واحد نیروگاه تولید برق و بخار،  واحد (اچ دی پی ای ) یا واحد تولیدکننده مواد اولیه پلاستیک با ظرفیت 300 هزار تن در سال، واحد تولید الفین با ظرفیت تولید 500 هزار تن اتیلن ونیز واحد (یو تی لی تی) یا واحد تولید آب های خنک کننده  و تصفیه پساب در حال اجراست.
فراهانی گفت: برای اجرای این طرح روی هم 11 هزار میلیارد ریال اعتبار ارزی و ریالی برآورد شده که تاکنون هشت هزار و500 میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی ایلام گفت: مجتمع پتروشیمی ایلام در صورت بهره برداری روزانه هفت میلیون متر مکعب گاز را به عنوان خوراک اولیه از پالایشگاه گاز ایلام تامین می کند.
با بهره برداری از این طرح برای پنج هزار و900 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد می شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 8روز