رئیس‌جمهور در جمع ایثارگران ایلام : امروز مستکبران مانند دستمالی بی‌ارزش زیر پای ملت‌ها افتاده‌اند

رئيس‌جمهور با مقايسه وضعيت كنوني آمريكا و مستكبران با 3-2 دهه گذشته اظهار داشت: در گذشته آنها به همه دنيا سلطه داشتند، اما امروز آنها مانند دستمالي بي‌ارزش زير پاي ملت‌ها افتاده و فقط هياهو دارند. در گذشته كسي نمي‌توانست عليه رژيم صهيونيستي حرفي بزند اما امروز همه عالم صراحتاً عليه اين رژيم سخن مي‌گويند.
به گزارش ايلنا، محمود احمدي‌نژاد در ديدار خانواده شهدا و ايثارگران استان ايلام با اشاره به علل اعطاي نشان ايثار به خانواده‌هاي شهدا، اظهار داشت: در قانون اساسي آمده است كساني كه خدماتي را براي اعتلاي فرهنگ و دين كشور انجام دهند از دست رييس‌جمهور نشان ملي دريافت خواهند كرد. معناي اعطاي نشان ايثار قدرشناسي ملت ايران از كساني است كه در راه مكتب، استقلال و پيشرفت كشور مجاهدت كرده‌اند و همچنين نشان‌دهنده آن است كه ملت ايران تا ابد خود را وامدار مجاهدت و ايثار ايثارگران مي‌داند.
وي اعطاي نشان ايثار به خانواده شهدا و ايثارگران را تأكيد بر ادامه راه بزرگان و مجاهدان راه ايثار دانست و خاطرنشان كرد: سي و يك سال از پيروزي انقلاب اسلامي گذشته است با اين حال امروز ياد شهيدان زنده‌تر و پاينده‌تر از گذشته است. تجليل از پدر، مادر، فرزند و همسر شهيدان به معناي اين است كه راه آنها ادامه دارد و تنها راه عزت و شرافت ملت ايران و بشريت همان راهي است كه ايثارگران انتخاب كرده‌اند.
رييس‌جمهور افزود: اينكه امام حسين(ع) را كشتي نجات و چراغ هدايت ناميده‌اند يعني اينكه راه هدايت و نجات از مسير ايثارگري عبور مي‌كند. البته اين به معناي آن نيست كه براي رسيدن به نجات و رستگاري حتما بايد اعضاي آن جامعه به شهادت برسند بلكه به معناي اين است كه آمادگي براي فداكاري در راه آرمان‌ها، ضامن تحقق همه آرمان‌هاي يك ملت است.
احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه بدون ترديد همه عالم به ايثارگران افتخار مي‌كنند، خاطرنشان كرد: ملت ايران خود را بدهكار و وامدار ايثارگران مي‌داند و اميدواريم روزي بتوان از همه خانواده‌هاي ايثارگران تقدير كرد.
رييس‌جمهور با اشاره به جايگاه والاي شهيدان گفت: همه باور داريم كه شهيدان زنده‌ هستند و حيات جاويد دارند و مسلماً قدرت عمل شهيدان بيشتر از زماني است كه در بين ما زندگي مي‌كردند. شهيد كسي است كه از مرز اين آسمان هم عبور مي‌كند و نه تنها ارتباط آنها با ما قطع نشده است بلكه آنها بر ما احاطه داشته و مسلط بر زندگي ما هستند.
رييس‌جمهور با بيان اينكه شهدا در سلسله مراتب حيات، زنده هستند، گفت: شهدا با حضور در اين سلسله مراتب از موجوديت كشور و آرمان‌ها دفاع مي‌كنند و ماموريت خود را نسبت به عالم هستي انجام مي‌دهند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به مقايسه وضعيت كنوني آمريكا و مستكبران با 3-2 دهه گذشته اظهار داشت: در گذشته آنها به همه دنيا سلطه داشتند، اما امروز آنها مانند دستمالي بي‌ارزش زير پاي ملت‌ها افتاده و فقط هياهو دارند. در گذشته كسي نمي‌توانست عليه رژيم صهيونيستي حرفي بزند اما امروز همه عالم صراحتاً عليه اين رژيم سخن مي‌گويند.
رييس‌جمهوراظهار داشت: امروز همه كشورها حوادث ايران را به طور دقيق دنبال مي‌كند و همگان اذعان دارند كه اگر چه توطئه مستكبران عليه ايران بسيار گسترده است اما اين توطئه‌ها به نتيجه نمي‌رسد و زيان آن متوجه خود مستكبران مي‌شود.
احمدي‌نژاد گفت: همنشيني با شهدا، ارتباط با شهدا و انتظار فرج راه‌هايي هستند كه مي‌توان شهدا را با چشم ظاهر ديد. انتظار موعود موضوع بسيار مهمي است كه اگر نباشد خلقت عالم بيهوده است زيرا برقراري عدالت و معرفي ارزش انسان به انسان به منتظر بودن انسان بستگي دارد.
رييس‌جمهور با تاكيد بر اينكه نتايج ايثار و مجاهدت شهدا و خانواده آنان در حال ثمر دادن است ادامه داد: زماني كه ملت ايران پرچم آزاديخواهي و عدالتجويي را بلند ‌كرد، ملت‌ها با آن همراهي نداشتند و مستكبران اجازه نمي‌دادند كه پيام ملت ايران در جهان منتشر شود اما امروز در همه جاي دنيا راه ملت ايران، امام و رهبري و راه شهدا و ايثارگري ملت ايران موج مي‌زند.
وي به سوال خبرنگاري از خود مبني بر اينكه چرا ديگر از نابودي رژيم صهيونيستي صحبت نمي‌كنيد اشاره كرد و گفت: دليل اول اين است كه اين رژيم خودش محو خواهد شد و البته دليل مهم‌تر اين است كه اين سخن براي آگاهي ملت‌هاي جهان مطرح مي‌شد، اما هم‌اكنون همه جهان نسبت به اين موضوع آگاه شده‌اند به طوري كه خودشان خواهان برچيده شدن اين رژيم هستند. امروز در هر مجمع جهاني، همه سخنرانان فرياد عدالت سر مي‌دهند و خواهان تغيير وضع فعلي دنيا هستند و اين به دليل راه آزادگان و شهداي ملت ايران است كه امروز به راه همه ملت‌ها تبديل شده است.
رييس‌جمهور با بيان اينكه امروز ايران يك كشور، سرزمين، دولت، ايل و يا طايفه نيست،خاطرنشان كرد: امروز ايران پرچم عدالت‌خواهي ملت‌هاي جهان است، ايران به معناي پاكي، عفت، برادري و آينده روشن براي همه بشريت است بطوري كه راه ملت ايران امروز به عنوان راه روشن و درست توسط ملت‌هاي جهان انتخاب شده است.
احمدي‌نژاد اظهار داشت: ايثار شهدا و ايثارگران مسير ملت ايران و همه بشريت را در تاريخ تغيير داد و امروز اگر بخواهيم آرمان‌ها و فرهنگ ملت ايران حفظ شود و در عرصه‌هاي مختلف پيشرفت كنيم، نيازمند حفظ روحيه ايثارگري هستيم.
رييس‌جمهور با بيان اينكه اگر كسي از زلال فرهنگ ايثارگري بي‌بهره باشد از زندگي شخصي خود هم لذت نخواهد برد، خاطرنشان كرد: بهره‌بردن از فرهنگ ايثارگري انسان را به موفقيت‌ها نزديك خواهد كرد.
احمدي‌نژاد در پايان ولادت اسوه ايثار حضرت زهرا(س) را به خانواده شهدا و ايثارگران تبريك گفت.
گفتني است؛ رييس‌جمهور در ابتداي اين مراسم به والدين چهار شهيد استان ايلام نشان ملي ايثار اعطا و از آنها تجليل كرد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 6روز