معاون استاندار ایلام: مراسم گرامی‌داشت سالروز آزادسازی مهران باید باشکوه برگزار شود

معاون سياسي امنيتي استاندار ايلام آزادسازي شهر راهبردي مهران در عمليات کربلاي1 را از حماسه‌هاي ماندگار دوران دفاع مقدس دانست

به گزارش ايسنا،حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين رحماني افزود: اهميت آزادسازي شهر مهران از چنگال نيروهاي بعثي به حدي بود که امام راحل آن را همتراز عمليات بيت‌المقدس و آزادسازي خرمشهر توصيف كردند.

وي ادامه داد: متاسفانه با وجود اهميت شهر مهران و آزادسازي آن در دهم تيرماه سال 65 هنوز آنگونه که شايسته است به جايگاه مهران در حوزه کشوري و نقش مهم آن در دوران دفاع مقدس پرداخته نشده است.

حجت‌الاسلام رحماني تاکيد کرد: بايد راهکارهايي اتخاذ شود که مهران نيز همانند ديگر شهرهاي آزاد شده در دوران دفاع مقدس شناخته شود و جشن‌ها و آيين‌هاي سراسري براي پاسداشت آزادي آن از دست نيروهاي بعثي صدام در کشور برگزار شود.

وي گفت: قرار است ويژه برنامه‌هاي متنوع و متعدد فرهنگي، هنري و ورزشي در سالروز آزادسازي شهر مهران در استان ايلام و ديگر مناطق کشور برگزار شود.

لازم به ذکر است: شهر مرزي مهران در فاصله سه کيلومتري مرز ايران و عراق دهم تيرماه سال 1365 در عمليات کربلاي1 با رشادت رزمندگان اسلام از چنگال نيروهاي بعثي آزاد شد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال