دوشنبه 16 تیر 1399

/اخبار کوتاه از ایلام/ شرکت ۱۰۰ کارشناس در همایش ملی مبارزه با بیماری‌های آبزی‌پروری

هزينه بيش از يك ميليارد ريال در سراباغ آبدانان، شركت 100 كارشناس در همايش ملي مبارزه با بيماري‌هاي آبزي‌پروري در ايلام و ... از جمله اخبار كوتاه استان ايلام است.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، شهردار سراباغ گفت: يك ميليارد و 310 ميليون ريال اعتبار براي اجراي خدمات شهري در سراب باغ آبدانان هزينه شده است. 
علي پورساعدي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: اين ميزان اعتبار براي اجراي آسفالت 15 هزار متر‌مربع از معابر خاكي و زيرساخت اين شهر هزينه شده است. 
وي ادامه داد: امسال نيز يك ميليارد و 200 ميليون ريال اعتبار براي اصلاح شبكه معابر اين شهر اختصاص يافته است. 
*شركت 100 كارشناس در همايش مبارزه با بيماري‌هاي آبزي‌پروري در ايلام 
مدير شيلات استان ايلام گفت: 100 كارشناس در همايش مبارزه با بيماري‌هاي آبزي‌پروري در ايلام شركت كردند. 
فتح‌الله سليماني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام بيان داشت: همايش ملي كارشناسان شيلات و مجريان طرح پرورش ماهي در ايلام برگزار شد. 
وي عنوان داشت: در اين همايش جمعي از كارشناسان شيلات و مجريان طرح آبزي‌پروري در ايلام شركت داشتند و در مورد راه‌هاي پيشگيري و درمان بيماري استرپتوكوكوزيس آبزيان بحث و تبادل نظر كردند. 
اين مسئول اضافه كرد: در اين همايش مبارزه با يك بيماري به نام بيماري استرپتوكوكوزيس را در دستور قرار داده و در مورد راه‌هاي مقابله با شيوع آن در مزارع پرورش ماهي بحث و تبادل نظر شد. 
سليماني تصريح كرد: سياه شدن پوست بدن ماهي، خونريزي داخلي و بيرون‌زدگي چشم از علائم اين نوع بيماري در ميان ماهيان است. 
مدير شيلات استان ايلام گفت: با رعايت نظافت استخرهاي پرورش ماهي، شستشوي مرتب تجهيزات و كنترل ورود و خروج افراد به مزارع مي‌توان از شيوع اين بيماري جلوگيري كرد. 
* توسعه شيروان چرداول بايد در دستور كار مسئولان قرار گيرد 
امام جمعه شيروان چرداول گفت: توسعه اين شهرستان بايد در دستور كار مسئولان مرتبط با موضوع در استان ايلام قرار گيرد. 
حجت‌الاسلام احمد امرايي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: افزون بر اين توجه به توسعه بيشتر برنامه‌هاي فرهنگي در اين شهرستان ضروري است. 
وي خاطرنشان كرد: مسئولان بايد با همدلي و همكاري برنامه‌هاي همه جانبه‌اي براي توسعه اين شهرستان داشته باشند. 
نظرات ارسال نظر