گرد و غبار شدید ادارات ایلام را تعطیل کرد

گرد وغبار شديد كه از بعدازظهر روز گذشته آسمان ايلام را پوشانده است باعث تعطيلي تمامي اداره‌ها ، بازار و خانه‌نشين شدن مردم اين استان مرزي در روز پنج شنبه شد.

به گزارش ايرنا، ستاد حوادث غيرمترقبه استان ايلام اعلام كرد: امروز تمامي ادارات هشت شهرستان اين استان به علت بالا بودن ميزان گرد و غبار تعطيل است.

بر اساس اين اعلام تمامي ادارات و نهادهاي دولتي در شهرهاي ايلام ، مهران ، دهلران ، ايوان ، شيروان چرداول ، دره شهر ، آبدانان و ملكشاهي تعطيل است.

مسوول ستاد حوادث غيرمترقبه استان ايلام احتمال بروز مشكلات بهداشتي را از دلايل تعطيلي ادارات استان ايلام عنوان كرد و گفت : امروز بر شدت گرد و غباري كه تمام مناطق همجوار مرز با عراق را فرا گرفته افزوده شده است.

صادق طيبي افزود: در سالهاي اخير به ويژه در فصل تابستان، گرد و غبار شديد مناطق غرب و جنوب كشور را فرا مي‌گيرد و اين مساله باعث اختلال در روند زندگي روزمره شهروندان مي‌شود.

استان ايلام  ۴۳۰ كيلومتر مرز مشترك با كشور همسايه عراق را دارد.

نظرات ارسال نظر
  • لی کرمیدر تاریخ ۳ تير ۱۳۸۹

    با درود ابتدا باید بگم که این خبر تازگی ندارد چون گردوغبار همیشگی است و از لحاظ ارزش مجاورت مثه اینکه نباید ارزش گذاری کرد چون در این کشور یکی پیدا نمیشه که به داد این استان های مرز نشین و به ویژه ایلام برسد ! از لحاظ شگفتی نیز همین طور چون اگه یه اتفاق خارق الآده بود بهش توجه می کردند و نه اینکه خیلی ساده از کنار آن بگذرند و از لحاظ سایر ارزش ها نیز همین طور و البته هدفم از مطرح این میایل فقط رسوندن پیام رسیدگی نکردن به این مساله بود و خواستم اینگونه بیان کنم . من به عنوان یک ایلامی متحیر مانده ام که چرا هیچکی به داد این گردوخاک نمی رسه ؟؟؟؟؟؟چرا دولت توجهی نمی کنه ؟؟؟؟تا کی باید این جوری باشه ؟؟؟!! اگه رحمشون به حال محیط زیست استان نمی یاد دست کم به فکر زندگی که نه ! زنده موندن مردم استان ایلام باشن ! گناه ایلامی ها چیه ؟؟؟ این است که مرز نشین اند ؟؟ این است که مرزداری می کنند ؟؟ این است که جووناشون همه شهید شدند؟؟ این است که کورد هستن ؟؟ این است که کم توقع اند ؟؟ یادتونه دو سال پیش که گردو غبار به تهران رسید مردم چه بلوایی به پا کردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من متاسفم برای این مسوولین که بی خیال نشسته اند پشت میز هاشون و فقط به فکر صندلی های خدشون هستن و نگاه نمی کنند که سایر مردمم چگونه با این معضل دست و چنجه نرم می کنند ؟؟؟؟ آیا تنها راهکار تعطیلی ادارات است ؟// غیر اداری ها چیکار کنند ؟؟ اون کارگر و کشاورز و دست فروش چیکار کنند ؟؟ دامداران که دام هایشان به دلیل علوفه های آلوده به خاک دارند از بین می روند چه گلی به سرش بگیره و .... ؟ چرا پیش از این مالچ پاشی به صورت گسترده انجام می گرفت ولی الآن نه ؟؟؟ چرا باید سیاست ما اینقدر قوی نباشد که با کشور های عراق و عربستان در این رابطه به توافق رسیم ؟؟؟ این فقط حرف من نیست ! حرف تمام اونایی است که دارن دچار سرطان ریه و دیگر بیماری های ناشی از غبار شده اند . خواهش می کنم نظر بنده را منتشر کنید . بسیار سپاسگزارم .

    پاسخ به این نظر
  • ئيلامدر تاریخ ۳ تير ۱۳۸۹

    چه فايدن داره هرچي بنويسم سانسور ميكني

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -12روز